fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

Skoki wzwyż, stare samochody i budownictwo

materiały prasowe
Trzeba wierzyć w to, co się robi, od początku do końca – mówi Radosław Serocki, prezes Euro Styl Construction.

Radosław Serocki jest absolwentem Wydziału Budownictwa Lądowego Politechniki Gdańskiej. Ukończył także studia na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie (Wydział Geodezji i Gospodarki Przestrzennej), a także na Collegium Varsoviense w Warszawie.

Z branżą budowlaną związany od ponad 15 lat. Z Euro Stylem – od kwietnia 2009 r. Na początku sierpnia 2019 r. objął stanowisko prezesa Euro Styl Construction. Wiedzę menedżerską poszerza przy Harvard Business Review Polska.

Pracuję w nieruchomościach, bo...

Zawsze chciałem robić coś konkretnego i trwałego, by coś po sobie pozostawić. Ważne też, aby była to moja pasja. Wykonawstwo, czyli budowa, spełnia te kryteria. Moi rodzice mieli gospodarstwo rolne i chcieli, abym został rolnikiem. Przejął je jednak mój młodszy brat, ja miałem inny pomysł na siebie. Czułem, że budownictwo będzie kierunkiem, w którym będę się realizować. Studia na Politechnice Gdańskiej i początki na rynku pracy nie były łatwe. Do Euro Stylu trafiłem w początkowej fazie rozwoju spółki. Entuzjazm ludzi i ich ambicje były magnetyczne, zakorzeniłem się. Spółka dawała mi szerokie pole działania i rozwoju. Współtworzyłem wewnętrzny obszar wykonawstwa w Grupie, za który dzisiaj w całości odpowiadam.

Polski rynek nieruchomości to...

Duże szanse: ciekawe projekty, uzupełnianie tkanki miejskiej nowymi projektami, przywracanie świetności zabytkom, tworzenie miasta.

Mój ulubiony budynek w Polsce...

Lubię biurowiec Metropolitan w Warszawie. Teraz po akwizycji Euro Stylu przez Dom Development jest to miejsce, w którym często bywam. Cenię jego stosowną skalę i dobre wpisanie się w miejsce.

Hitem będą...

Tereny postoczniowe w Gdańsku – ze względu na specyfikę miejsca, historycznego ducha, a także różnorodność architektury. Mówimy o szerokiej rewitalizacji, nie tylko pojedynczych budynków, ale całego obszaru, wyjątkowego w skali Europy.

Gdyby złota rybka obiecała jedną zmianę na rynku nieruchomości, to poprosiłbym...

O stabilizację. Kryzys zapoczątkowany w 2007 r. był dotkliwy dla całej branży. Dzisiaj nie odczuwamy już negatywnych skutków, rynek jest rozgrzany, co widać w sprzedaży, ale też w wysokim koszcie wytworzenia. Co istotne z perspektywy wykonawstwa, koszty powstają później. Przy szalejących cenach materiałów budowlanych i kosztów pracy planowanie i kalkulacja są utrudnione. Bardzo przydaje się doświadczenie. Z tej perspektywy duże znaczenie miało też wejście Euro Stylu do Grupy Dom Development – możliwość wzajemnego uczenia się i stabilna pozycja rynkowa.

Gdybym nie pracował w branży nieruchomości...

Moje pasje to motoryzacja i sport. Trenowałem skok wzwyż, dzisiaj jestem kibicem. Z motoryzacją jestem mocno związany, odnawiam stare samochody z motywem filmowym w tle. Chodzi o repliki aut biorących udział w takich filmach, jak „Reich" (Mercedes SL 500 z 1992 r.), „Odwróceni" (Mercedes SEC 560 z 1987 r.) oraz „Młode Wilki" (Jeep Wrangler z 1987 r.). Marzy mi się dalszy rozwój kolekcji, mam już kolejne pomysły.

Najważniejsze w prowadzeniu biznesu jest...

Wierzyć w to, co się robi, od samego początku do końca. To gwarancja sukcesu. Zawsze staram się prowadzić działania zespołowo, wyniki w firmie są tak dobre, jak dobrzy są ludzie, z którymi się pracuje, a to w branży budowlanej jest dzisiaj szczególnie ważne.

Najlepsza rada, jaką kiedykolwiek dostałem ...

Pokora, pokora, pokora - co często słyszymy w firmie. W organizacji, w której jest tak wiele obszarów działania, człowiek chciałby robić wszystko naraz. Przydaje się więc chłodna ocena analityków, którzy studzą czasami zapędy, zmuszają do zastanowienia się i podjęcia najwłaściwszych w danym momencie decyzji.

—oprac. Aneta Gawrońska

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA