fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

Zielone światło dla pierwszej Officyny

materiały prasowe
Pierwszy etap inwestycji Officyna w gdańskiej dzielnicy Wrzeszcz ma już pozwolenie na użytkowanie.

Na trójmiejski rynek trafiło 5 tys. mkw. powierzchni najmu, w tym 4,2 tys. z przeznaczeniem na biura. Officyna (I etap) to kameralny budynek biurowo-usługowy tuż przy al. Grunwaldzkiej. Biurowiec powstał na miejscu dawnej siedziby firmy Chemia. - Gabarytowo stanowi on kontynuację istniejącej w otoczeniu zabudowy, ale jego nowoczesna architektura wnosi zdecydowane ożywienie do pierzei głównej arterii Trójmiasta - mówią przedstawiciele Officyny.

Na parterze zaprojektowano lokale usługowe o łącznej powierzchni niemal 900 mkw. Są dostępne niezależnie od strony alei oraz z holu budynku. Na wyższych kondygnacjach są pomieszczenia biurowe o łącznej powierzchni prawie 4,2 tys. mkw. (piętra od I do III o powierzchni blisko 1,1 tys. mkw., IV blisko 900 mkw.). Elementem wyróżniającym budynek jest taras na IV piętrze.

Biurowiec ma 20 miejsc parkingowych w garażu podziemnym oraz kilkadziesiąt miejsc naziemnych. Są też szatnie i parking dla rowerów. Budynek jest certyfikowany w amerykańskim systemie LEED na poziomie Gold. Projekt opracowała APA Wojciechowski Architekci, a konsultantem ds. LEED jest VvS | Architects & Consultants.

- Officyna stanowi kolejny element rozwoju al. Grunwaldzkiej w Gdańsku jako głównej ulicy biznesowej, przy której lokowane są liczne obiekty handlowe i biurowe - mówią przedstawiciele Officyny. - Sama Officyna to także element szerokiej rewitalizacji Wrzeszcza i jego odkrywania na nowo poprzez nowoczesne i spójne z istniejącą zabudową zagospodarowanie terenu.

Trwa budowa II etapu inwestycji. Budynek będzie miał pięć kondygnacji biurowych i dostarczy na rynek blisko 7,3 tys. mkw. powierzchni najmu. Planowany termin oddania do użytku to początek 2021 roku.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA