fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

Park handlowy w Pułtusku już działa

ROL
Przy ul. Nowy Rynek w Pułtusku firma Trei Real Estate GmbH otwiera obiekt Vendo Park. Całkowity koszt inwestycji to ok. 5,8 mln euro.

Park handlowy w Pułtusku oferuje 4,1 tys. mkw. powierzchni najmu. Trei Real Estate GmbH (Trei), należąca do niemieckiej grupy Tengelmann spółka, w ramach inwestycji przeprowadziła także renowację zabytkowych elementów dawnego dworca PKS.

Vendo Park w Pułtusku to 12 park handlowy tej marki w Polsce. Do obiektu weszły nieobecne dotąd w mieście marki. Swoje pierwsze sklepy w Pułtusku otworzyły takie sieci jak Martes Sport, KiK, Hebe i Dealz.

W gronie najemców znalazły się także Empik, Media Expert, CCC i Kakadu. - Vendo Park w Pułtusku to nasz trzeci projekt handlowy na Mazowszu. Budowę rozpoczęliśmy w lutym, a już kilka miesięcy później wspólnie z najemcami otwieramy osiem sklepów - mówi cytowany w komunikacie Jacek Wesołowski, dyrektor zarządzający Trei Real Estate Poland. - Zależy nam na dostarczeniu mieszkańcom kompleksowej i zróżnicowanej oferty, stąd też liczne debiuty nowych marek.

Park handlowy został wybudowany w sąsiedztwie supermarketów Lidl i Stokrotka. Obiekt ma do dyspozycji ponad 100 miejsc parkingowych.

- Projekt w Pułtusku jest kolejnym nietypowym parkiem handlowym dewelopera, podobnie jak Vendo Park w Chodzieży, gdzie Trei odrestaurował mury dawnego zamku - mówią przedstawiciele dewelopera. - W Pułtusku inwestor kupił działkę o powierzchni ponad 9,6 tys. mkw., gdzie dawniej mieścił się dworzec PKS. W trakcie prac projektowych okazało się, że niektóre elementy budynku mają wartość sentymentalną dla mieszkańców.

- Postanowiliśmy zachować charakter tego miejsca i przeprowadziliśmy renowację zabytkowej mozaiki, którą wkomponowaliśmy w mury parku handlowego, dworcowy zegar oraz neon również zyskały drugie życie - opowiada Jacek Wesołowski. - W części budynku, w której niegdyś znajdował się dworzec, teraz mieszczą się sklepy dwóch najemców - to Empik i Dealz.

Prace budowlane odbywały się pod okiem konserwatora zabytków. - Okładziny ceramiczne pochodzą z pierwszej połowy lat 70., prawdopodobnie zostały wykonane w lokalnym zakładzie Twórczość Kurpiowska z Pułtuska - komentuje cytowany w komunikacie Robert Szuba, prezes Fundacji Sztuka Stosowana. -Budynek dworca otwarto w lutym 1973 r. i był wówczas bardziej nowoczesny niż dworzec na ul. Żytniej w Warszawie. Dzięki działaniom podjętym przez inwestora historia tego miejsca zostanie zachowana - podkreśla.

Trei Real Estate jest nie tylko inwestorem, ale również zarządcą sieci Vendo Parków. W międzynarodowym portfolio dewelopera jest dwadzieścia jeden parków handlowych, z czego dwanaście w Polsce. Do końca tego roku deweloper planuje wybudować jeszcze co najmniej trzy Vendo Parki. W budowie są inwestycje w Ostrołęce, Łasku i Jaworze. Trei rozpoczyna budowę parku handlowego w Kobyłce i przygotowuje się do inwestycji w Solcu Kujawskim, Częstochowie, Płocku i Kutnie.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA