fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

Biura: 60 tysięcy metrów do podnajmu

shutterstock
Na pięciu największych rynkach regionalnych w Polsce w ofercie podnajmu jest co najmniej 60 tys. mkw. powierzchni biurowej – podaje platforma REDD.

Najwięcej biur do podnajmu jest oferowanych w Warszawie (24,142 mkw.), z czego prawie 40 proc. w budynkach klasy A w Śródmieściu. Dostępne na podnajem biura stanowią zaledwie 2,5 proc. całkowitej powierzchni dostępnej w Warszawie (1,01 mln mkw.).

- W pozostałych miastach najwięcej powierzchni w podnajmie dostępnej jest we Wrocławiu (14,148 mkw.), Łodzi (8,019 m kw.) oraz Krakowie (7,482 m kw.) – podaje REDD.

- W ostatnich miesiącach bardzo uważnie obserwujemy rynek biurowy. Część firm dąży już do uzyskania bardziej elastycznych warunków najmu, pozwalających im na bieżąco dostosowywać wielkość zajmowanej powierzchni do ich aktualnych potrzeb – komentuje cytowany w komunikacie Piotr Smagała, dyrektor zarządzający REDD. - Niektóre z nich już dziś rozważają podnajem wykorzystywanej powierzchni. Nasi analitycy zauważyli wzmożony ruch dotyczący tego specyficznego produktu, który w dobie gwałtownych ruchów rynkowych w ostatnim czasie zyskał na znaczeniu.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA