fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

Generali przejmuje luksusowy biurowiec w Warszawie

Le Palais w Warszawie
materiały prasowe
Generali Real Estate sfinalizowało przejęcie prestiżowego budynku biurowego Le Palais w Warszawie, w imieniu paneuropejskiego funduszu Generali Europe Income Holding (GEIH) zarządzanego przez Generali Real Estate S.p.A SGR. Sprzedającym jest PATRIZIA AG.

Le Palais to zabytkowy budynek położony przy ulicy Próżnej w Warszawie, charakteryzujący się klasyczną architekturą połączoną z nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi. Nieruchomość o powierzchni 6500 mkw położona jest w centrum biznesowym stolicy. Jej atutem jest dogodna komunikacja z resztą stolicy i szeroki dostęp do różnorodnych usług, takich jak restauracje, hotele i centra handlowe, co sprawiło, że jest to budynek atrakcyjny dla różnorodnych najemców, zarówno powierzchni biurowej, jak i handlowej. Budynek posiada certyfikat BREEAM Excellent.

- Transakcja potwierdza zainteresowanie Generali Real Estate segmentem biurowym, w którym firma jest jednym z największych inwestorów w Europie. Jest to również kolejna akwizycja w Polsce przeprowadzona przez fundusz GEIH – czytamy w komunikacie przygotowanym przez Generali. - Strategia inwestycyjna firmy koncentruje się na sektorze biurowym, ukierunkowanym na wysokiej jakości aktywa w centralnych obszarach głównych miast Europy. Popyt na wysokiej jakości aktywa jest nadal wysoki zarówno ze strony najemców, jak i inwestorów, wykazuje przy tym odporność na niestabilne otoczenie – dodaje firma.

Przekonuje też, że transakcja dowodzi również rosnącego znaczenia, jakie Europa Środkowo-Wschodnia odgrywa w strategii portfelowej Generali. GRE zarządza w tym regionie portfelem o wartości około 1,22 mld euro.

Przy zakupie biurowca przy Próżnej Generali Real Estate korzystało z doradztwa JLL, Linklaters, TPA oraz BNP Paribas. Kwoty transakcji nie podano.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA