fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

60 mln euro z EBI na fabrykę Norblina

materiały prasowe
Grupa Capital Park, która rewitalizuje poprzemysłowe tereny dawnej fabryki Norblina w Warszawie, podpisała umowę kredytową z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym.

Zawarta przez EBI i ArtN (spółka zależna Capital Park) umowa dotyczy kredytu w wysokości 60 mln euro, który zapewni finansowanie rewitalizacji i budowy Dawnej Fabryki Norblina, a także uzupełni finansowanie inwestycyjne zapewnione przez Pekao. - Podpisanie umowy zmniejsza udział dotychczasowego głównego kredytującego - Pekao SA – z 159,3 do 99,3 mln euro. Pełna kwota finansowania inwestycji nie ulega zmianie i opiewa na 159,3 mln euro, co w połączeniu ze środkami własnymi dewelopera w pełni pokryje koszty budowy - podaje Grupa Capital Park w przesłanym komunikacie.

- EBI w duecie z Pekao SA, które jest wieloletnim partnerem Capital Park, zapewnią finansowanie dłużne niezbędne do realizacji naszego przedsięwzięcia - mówi Anna Tomaszewska, dyrektor inwestycyjny Grupy Capital Park. - Taki partner jak Europejski Bank Inwestycyjny jest dla nas ogromnym wyróżnieniem - dodaje.

- Cieszymy się, że możemy mieć swój udział w projekcie, który jest przykładem, jak miasto może się rozwijać poprzez rewitalizację zaniedbanych przestrzeni, nie zajmując kolejnych nowych terenów, ale przywracając świetność tym już zagospodarowanym - mówi Vazil Hudak, wiceprezes zarządzający działalnością Europejskiego Banku Inwestycyjnego w Polsce. - W czasach, gdy już ponad 70 proc. Europejczyków mieszka w miastach, dobre wykorzystanie przestrzeni publicznej jest niezbędne, aby stały się one atrakcyjnymi i ekologicznymi miejscami do życia.

Rewitalizacja Dawnej Fabryki Norblina to flagowy projekt Grupy Capital Park obejmujący jeden z najciekawszych terenów poprzemysłowych w stolicy, zlokalizowany na warszawskiej Woli pomiędzy ulicami Prostą, Łucką i Żelazną. Powstaje tu kompleks kilkunastu budynków i wewnętrznych uliczek, który obejmie dziewięć poziomów nadziemnych i cztery podziemne.

W ramach inwestycji stworzone zostanie ponad 64 tys. mkw. powierzchni użytkowej, w tym 39 tys. mkw. powierzchni biurowej w postindustrialnym, loftowym klimacie. Pozostałe 24 tys. mkw. powierzchni zostaną poświęcone funkcji rozrywkowo-usługowo-handlowo-kulturalnej.

Znajdą się tu m.in. unikatowe koncepty handlowe, certyfikowany targ z ekologiczną żywnością – BioBazar, kino, foodhall czerpiący z najciekawszych światowych trendów, a także liczne koncepty rozrywkowe, kulturalne, wellness. - Aby podkreślić historię tego wyjątkowego miejsca powstanie także interaktywne Otwarte Muzeum Dawnej Fabryki Norblina, w którym znajdą się m.in. unikatowe kolekcje platerów, a także zrewitalizowane zabytkowe maszyny fabryczne. Przyszły kompleks odznaczać się będzie licznymi rozwiązaniami proekologicznymi, co potwierdza precertyfikacja projektu w systemie BREEAM z oceną Very Good - mówią przedstawiciele inwestora.

Inwestycja zostanie oddana do użytku pod koniec 2020 r.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA