fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koleje

PKP Intercity goni czeskie koleje. Bilety do Czech kupimy przez internet

Pociąg
Adobe Stock
Dwa tygodnie po tym, jak České dráhy wprowadziły możliwość kupna biletów z Polski do Czech przez internet, PKP Intercity udostępnia taką możliwość. W ramach pilotażu.

Od 17 czerwca można kupić już bilety kolejowe z Warszawy do Pragi przez stronę PKP Intercity. Dotychczas takiej możliwości przez stronę polskiego przewoźnika nie było i bilet na połączenie do Czech trzeba było kupować w kasie biletowej, w dodatku poznając cenę dopiero przy zakupie. Opcja zakupu biletów do Czech jest obecnie dostępnie, jak informuje PKP Intercity, w ramach pilotażu i dostępne będą wyłącznie bilety promocyjne z limitowanej oferty Super Promo International. Intercity dodaje jednak od razu, że zamierza rozszerzać pilotaż o wprowadzenie na e-IC możliwości zakupu promocyjnych biletów do innych krajów, a dopiero potem możliwość zakupu biletów w standardowych cenach.

- Wprowadzone rozwiązanie to krok ku uczynieniu naszej oferty przewozów międzynarodowych jeszcze bardziej atrakcyjną. Wierzymy, że możliwość zakupu biletów online zwiększy i tak już wysokie zainteresowanie podróżami do Czech, a docelowo także do innych zagranicznych destynacji. Mamy nadzieję, że wpłynie to pozytywnie na doświadczenia pasażerów z podróży z PKP Intercity, która w naszym przekonaniu zaczyna się na długo przed wejściem do pociągu – mówi Tomasz Gontarz, Członek Zarządu PKP Intercity.

Oferty Super Promo International są podzielone na 5 progów cenowych, od 9,90 euro (Kraków-Pardubice). Z Warszawy do Pragi najtańszy bilet będzie kosztować 19,90 euro. Bilety można kupować na 60 dni przed odjazdem pociągu, a pula promocyjna dostępna jest do wyczerpania ale nie dłużej niż do trzech lub jednego dnia przed odjazdem. Biletów promocyjnych nie można zwrócić ani wymienić (dotyczy to także biletów kupowanych przez stronę czeskiego przewoźnika). Warto pamiętać, że nadal obowiązuje zasada, że przy międzynarodowych przejazdach wagonami sypialnymi należy mieć bilet w formie wydruku.

PKP Intercity wprowadza swoją ofertę dwa tygodnie po tym, jak České dráhy uruchomiły sprzedaż biletów z Polski do Czech przez swoją stronę internetową. Bilety z Czech do Polski České dráhy sprzedają już od kilku lat. Ceny obu przewoźników są porównywalne, jeżeli uwzględnić koszty ewentualnego przewalutowania – na połączenie z Warszawy do Pragi o 13:25 29 lipca można kupić bilet za 90,55 zł przez e-IC lub za 494 korony (ok. 89 zł) przez stronę CD.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA