fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koalicja Obywatelska

Schetyna: Nie wyobrażam sobie głosowania przeciw Funduszowi Odbudowy

Borys Budka i Grzegorz Schetyna
Fotorzepa, Jakub Czermiński
Bitwa o Fundusz Odbudowy ciągle trwa. Natomiast wszystko idzie w złą stronę - mówił w TVN24 były przewodniczący PO, Grzegorz Schetyna.

- To co widzimy to dekompozycja środowisk opozycyjnych w Sejmie i poza Sejmem. Po drugie wypełniany jest czek in blanco na ponad 270 mld złotych dla rządzących - ubolewał Schetyna.

- Wszystkie znaki na niebie i na ziemi pokazują, że dzięki głosom Lewicy, mimo odmiennego zadania Solidarnej Polski, większość rządowa przepchnie ten projekt kolanem i wtedy zaczną się schody - ocenił były przewodniczący PO.\

- Historia pokazuje, że opozycja kiedy jest razem wygrywa. Kiedy się dzieli - przegrywa - mówił też były marszałek Sejmu.

- Ja jestem zdumiony, że to poszło w tak złą stronę. Kaczyński, kilka tygodni temu był w fatalnej sytuacji. Wystarczyło znalezienie wspólnej płaszczyzny dla klubów opozycyjnych abyśmy to głosowanie wygrali, żeby wprowadzić samorządowców do instytucji wydającej unijne pieniądze - przekonywał były przewodniczący Platformy.

Kto jest za to odpowiedzialny? - Jeżeli ktoś mówi o koalicji 276, jeśli ktoś chce skutecznie obalić rząd PiS-u, wygrać wybory, to musi liczyć na normalne relacje w opozycji i budować relacje z Lewicą. Jeśli ktoś prowadzi do rośnięcia napięcia, popełnia polityczny błąd - ocenił Schetyna.

- Zawsze najwięcej do powiedzenia ma lider lub liderzy największej partii opozycyjnej - dodał były przewodniczący Platformy Obywatelskiej.

- Nie może być tak, że PO, partia najbardziej proeuropejska, razem z antyeuropejskimi politykami zagłosuje przeciw pieniądzom europejskim. Tak nie będzie - stwierdzi jednocześnie Schetyna. - Nie wyobrażam sobie głosowania przeciwko temu projektowi (Funduszowi Odbudowy - red.) - dodał.

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA