fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koalicja Obywatelska

Rafał Trzaskowski: To polityka zmienia Szymona Hołownię

Rafał Trzaskowski
Fotorzepa, Jerzy Dudek
Prezydent Warszawy zapowiada, że opozycja jest gotowa na przyspieszone wybory. - To na pewno skłoni nas do szybszej współpracy - ocenił. Rafał Trzaskowski wypowiedział się również na temat kolejnych transferów Polski 2050. Uważa, że "Szymon Hołownia szedł do polityki, by ją zmieniać, a to polityka zmienia Szymona Hołownię".

We wtorek Szymon Hołownia poinformował na konferencji prasowej, że do koła parlamentarnego Polska 2050 dołącza poseł KO Mirosław Suchoń, struktury samorządowe zasilają natomiast Grzegorz Nowosielski (burmistrz Wyszkowa) i Wanda Brociek (stołeczna działaczka).

- Nasza partia rozwija się we wszystkich województwach. Dzisiaj chcę przedstawić nowych działaczy, to z nimi na pokładzie chcemy zrealizować nasze cele, pokazać, że nowa jakość jest możliwa - mówił Hołownia.

Oznacza to, że koło Polska 2050 składa się z pięciu posłów. Wcześniej do Hołowni dołączyli Hanna Gill-Piątek, Paulina Hennig-Kloska, Joanna Mucha i Tomasz Zimoch.

- Ubolewam nad tym, jeżeli ktokolwiek odchodzi z Platformy Obywatelskiej czy Koalicji Obywatelskiej, bo to powinno dawać nam do myślenia. Natomiast niestety tak jest, że są politycy, którzy przez cały czas szukają swojego miejsca na scenie politycznej, że jednak chcą być w ugrupowaniu, które w tym momencie zyskuje, że chcą być w ugrupowaniu, w którym mogą być bardziej widoczni, bo konkurencja w nim jest mniejsza - skomentował w rozmowie z Polsat News Rafał Trzaskowski.

- Powinniśmy wyciągać z tego wnioski, starać się, by Platforma Obywatelska była jak najbardziej otwarta i atrakcyjna i oczywiście szukać porozumienia w opozycji - dodał.

Jednocześnie prezydent Warszawy uważa, że "gdyby Szymon Hołownia skupił się na pozyskiwaniu wyborców niezdecydowanych, tych którzy do tej pory głosowali na prawicę, to mógłbym temu tylko przyklasnąć".

- Mam nadzieję, że zamiast przejmować naszych posłów, to inne partie opozycyjne też będą gotowe rozmawiać być może o wspólnym rządzie, a być może o wspólnej liście do parlamentu - mówił.

Źródło: Polsat News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA