fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koalicja Obywatelska

Tomasz Zimoch tłumaczy swoje odejście z Koalicji Obywatelskiej

Tomasz Zimoch
Fotorzepa, Jakub Czermiński
Platforma Obywatelska zapewne słusznie chce walczyć głównie o swój, od lat niezmienny elektorat, ale by wygrać konieczne jest coś więcej - tłumaczy swoje odejście z Koalicji Obywatelskiej poseł Tomasz Zimoch.

Rzecznik Platformy Obywatelskiej Jan Grabiec poinformował, że we wtorek poseł Tomasz Zimoch złożył we wtorek rezygnację z członkostwa w klubie Koalicji Obywatelskiej.

Nieoficjalnie media informowały, że Zimoch może wkrótce zasilić szereg Polski 2050 Szymona Hołowni.

Zimoch poinformował, że pozostanie teraz posłem niezależnym. W zamieszczonym na Facebooku wpisie wyjaśnił, że "Koalicję Obywatelską uważał za świetny politycznie pomysł".

"Przystałem na propozycję startowania w wyborach z przekonaniem, że poszerzony zostanie elektorat, dzięki czemu powstanie nadzieja na zmiany w Polsce. Zawsze będę pamiętał o świetnych rozmowach na ten temat z Grzegorzem Schetyną. Można pewnie zarzucać mu wiele, ale to osoba z wizją, politycznym celem" - tłumaczy.

W ocenie Zimocha koalicja "stała się partyjnym ramieniem w Sejmie".

"Dlatego zdecydowałem się na opuszczenie klubu. Platforma Obywatelska zapewne słusznie chce walczyć głównie o swój, od lat niezmienny elektorat. Ale by wygrać konieczne jest …coś więcej" - wyjaśnił.

Poseł liczy na dalszą współpracę z politykami Koalicji Obywatelskiej. "Pozostaję posłem opozycji, będę niezrzeszonym, zawsze bezpartyjnym. Zobaczymy co pokaże czas" - napisał.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA