fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Klęski żywiołowe

Trzęsienie ziemi w Turcji. Z gruzów uratowano kilkadziesiąt osób

AFP
Do 29 wzrosła liczba ofiar silnego trzęsienia ziemi, które w piątek nawiedziło Turcję. Ratownikom udało się uratować 43 osoby, w tym kobietę, która pod gruzami spędziła 17 godzin.

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 6,8 nawiedziło prowincję Elazig na wschodzie kraju w piątek wieczorem. Wstrząsy były odczuwalne także w Syrii i Gruzji.

Po trzęsieniu odnotowano 462 wstrząsy wtórne; kilkanaście z nich miał magnitudę wyższą niż 4,0.

Straty spowodowane trzęsieniem są wciąż szacowane. Wstępne dane mówią o 72 całkowicie zniszczonych budynkach. Pod gruzami nadal mogą znajdować się żywi ludzie. Trwa akcja ratunkowa, w której uczestniczy kilkaset zespołów.

AFP

Z danych przekazanych przez turecką agencję ds. katastrof i zarządzania kryzysowego wynika, że na skutek trzęsienia ziemi 1234 osoby odniosły obrażenia. Jak dotąd spod gruzów zdołano uratować 43 osoby. Jedna z zasypanych kobiet była uwięziona przez 17 godzin.

Prezydent Recep Tayyip Erdogan odwiedził tereny dotknięte trzęsieniem i wziął udział w pogrzebie dwóch ofiar. - Doświadczyliśmy wielu trzęsień ziemi, ale nasz naród z uporem stawiał im czoła - powiedział turecki przywódca, wzywając obywateli do okazania siły w chwili próby.

Źródło: rp.pl / Anadolu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA