fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Katastrofy

Pożar samolotu. Rosjanie nie uziemią Suchojów

AFP
Rosja poinformowała, że nie planuje uziemiać swojej floty samolotów Suchoj Superjet 100. Wczoraj jedna z maszyn stanęła w płomieniach podczas lądowania.

Co najmniej 41 osób zginęło w wyniku pożaru samolotu, do którego doszło na rosyjskim lotnisku Szeremietiewo. Jak podaje agencja Interfax, przyczyną katastrofy mogło być uderzenie pioruna.

W sprawie wczorajszego zdarzenia wszczęto już dochodzenie. Śledczy zabezpieczyli obie czarne skrzynki.

Ministerstwo ds. sytuacji kryzysowych poinformowało, że nie jest planowane uziemienie pozostałych maszyn - przekazała agencja prasowa RIA.

Nagrania z katastrofy pokazują awaryjne lądowanie samolotu. Maszyna uderza o płytę lotniska, a za nią unosi się ogromny płomień ognia.

Po zatrzymaniu z samolotu wyjściami ewakuacyjnymi wydostała się część pasażerów. Komisja śledcza poinformowała, że wśród ofiar jest co najmniej jeden członek załogi i dwie niepełnoletnie osoby.

Suchoj Superjet 100 zastąpił wysłużone samoloty z czasów radzieckich. Maszyny używane są również w innych państwach, m.in. w Armenii i Meksyku.

W 2012 roku maszyna brała udział w innej katastrofie. W Indonezji samolot uderzył w zbocze góry. Zginęło wówczas 45 osób.

Źródło: Sky News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA