fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Katastrofy

Wielki pożar w Mediolanie. Płoną śmieci, mieszkańcy mają nie otwierać okien

twitter/ Vigili Del Fuoco
Mieszkańcy Mediolanu zostali ostrzeżeni, aby nie otwierać okien w domach, po tym jak na terenie magazynu z odpadami przeznaczonymi do recyklingu na obrzeżach miasta doszło do ogromnego pożaru.

Pożar wybuchł w niedzielę wieczorem, około godz. 20.30, na Via Dante Chiasserini - ulicy w północno-wschodniej części Mediolanu.

Według doniesień włoskich mediów, płomienie sięgały wysokości 40 metrów, a z ogniem przez całą noc walczyło 13 zastępów strażaków. Dym z pożaru można było zobaczyć z odległości kilku kilometrów.

W pożarze nikt nie został poważnie ranny, ale co najmniej jedna osoba ucierpiała z powodu drobnych urazów. Podobnie jak centrum recyklingu, uszkodzona została pobliska zajezdnia minibusów, a linia kolejowa Mediolan-Novara, która biegnie w tej okolicy, została tymczasowa zamknięta.

W poniedziałek rano trasa wciąż była wyłączona z ruchu, a na miejscu zdarzenia wciąż pracowało około 40 strażaków.

Realizując zalecenie ekspertów z rady ds. bezpieczeństwa środowiska, Rada Miejska ostrzegła mieszkańców, aby w najbliższym czasie nie otwierali okien w swoich domach, w szczególności na zachód od miejsca pożaru.

Według "Milano Today" jest to już 17. w tym roku przypadek pożaru śmieci w tym roku na terenie Lombardii. W całym zeszłym roku w regionie odnotowano 21 pożarów tego typu.

Pożary w centrach magazynowania odpadów stały się częstsze, ponieważ na początku tego roku Chiny przestały przejmować śmieci z innych krajów, co sprawia, że Włoszech jest ich więcej, niż da się zutylizować - analizuje "La Repubblica".

Do tej pory najbardziej osławione przypadki "radzenia" sobie ze śmieciami poprzez ich spalanie miały miejsce w południowym regionie Kampanii, nazywanej "krajem pożarów" z powodu tysięcy pożarów, które co roku wybuchały po podpaleniach. W zjawisko głęboko zaangażowany był syndykat Camorry, a pożary zostały powiązane z gwałtownym wzrostem zachorowań na raka.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA