fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Inwestycje

Nowe reinwestycje w łódzkiej strefie ekonomicznej

Dwie firmy zdecydowały się na reinwestycje w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. To HSV Polska i Cortizo. Obie zrealizują nowe projekty w Radomsku.

Spółka HSV Polska posiada już trzy fabryki opakowań i izolacji styropianowych w Polsce. jej zakłady działają w Łodzi, Radomsku i Wrocławiu. Firma projektuje i produkuje opakowania oraz kształtki styropianowe ze spienionych tworzyw sztucznych. Znajdują one zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu, w tym w branży AGD i RTV. W ramach nowej inwestycji HSV planuje zakup maszyn i urządzeń produkcyjnych oraz zautomatyzowanie systemu odbioru wyrobów w zakładzie w Radomsku. Firma chce w ten sposób zwiększyć wydajność istniejącego zakładu.

HSV planuje nakłady inwestycyjne w wysokości co najmniej 1,5 mln zł do końca 2017 roku. Inwestycja wiąże się z zatrudnieniem kilku dodatkowych osób oraz utrzymaniem obecnego stanu zatrudnienia przynajmniej do końca 2020 roku. Jest to drugie zezwolenie wydane HSV na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Drugi inwestor w ŁSSE, spółka Cortizo jest częścią Grupy Cortizo, która zajmuje obecnie pierwsze miejsce wśród producentów i dystrybutorów systemów aluminiowych dla budownictwa w Hiszpanii. Ma zakłady nie tylko na terenie swojego kraju, ale także we Francji, Rumunii, Polsce (Radomsko) i na Słowacji. Do tego posiada liczne centra dystrybucji i przedstawicielstwa handlowe.

Nowe przedsięwzięcie Cortizo polega na rozbudowie i zwiększeniu mocy produkcyjnych zakładu. Planuje się rozbudowę pomieszczeń produkcyjnych, budowę dodatkowej infrastruktury (dróg, placów, ogrodzenia) oraz inwestycję w wyposażenie zakładu, w tym linie produkcyjne i instalacje do anodowania oraz wytłaczania profili aluminiowych.

Planowane nakłady inwestycyjne mają wynieść co najmniej 10,6 mln euro do końca stycznia 2020 roku. Firma zobowiązała się zatrudnić przynajmniej 25 nowych pracowników oraz utrzymać zatrudnienie łącznie na poziomie co najmniej 126 osób do końca marca 2024 roku. To podobnie jak w przypadku HSV drugie zezwolenie dla spółki w ŁSSE.

Do tej pory łódzka strefa wydała 288 zezwoleń, a inwestorzy zrealizowali inwestycje o łącznej wartości ponad 13,6 mld zł, dzięki którym powstało prawie 34 tysiące miejsc pracy.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA