fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Handel

IKEA zainwestuje 200 mln euro w zieloną energię i sadzenie lasów

Bloomberg
Największa na świecie sieć meblowa IKEA poinformowała, że chce zainwestować 200 mln euro w energię odnawialną i sadzenie lasów. Szwedki koncern zapowiedział, że do 2030 roku roku chce być neutralny klimatycznie.

100 mln euro zostanie przeznaczonych na wsparcie bezpośrednich dostawców IKEI w przejściu na energię odnawialną, a kolejne 100 mln na ponowne zalesianie oraz ochronę lasów - informuje agencja Reutera. Inwestycje w lasy prawdopodobnie trafią do regionów tropikalnych i subtropikalnych, gdzie degradacja lasów jest najbardziej dotkliwa.

IKEA poinformowała, że najnowsze inwestycje będą częścią planu zmierzającego do  przekształcenia koncernu w firmę przyjazną dla klimatu. IKEA chce do 2030 r. tak ograniczyć emisję gazów cieplarnianych, tak by stać się firmą całkowicie neutralną klimatycznie.

Inwestycje energetyczne maja trafić do około tysiąca bezpośrednich dostawców szwedzkiej sieci i zostaną przeznaczone na: ogrzewanie, chłodzenie oraz wytwarzanie energii - informuje The Guardian.

We wrześniu Ingka Group, która jest właścicielem większości sklepów IKEA, zobowiązała się, że do końca 2019 roku wyprodukuje tyle energii odnawialnej ile zużywa. Pierwotnie koncern zapowiadał, że osiągnie ten cel do końca 2020 roku.

IKEA, która ma 274 sklepów w 30 krajach na całym świecie, zainwestowała też w ponad 26 tys., hektarów lasów, głównie w USA i na Litwie. W ciągu ostatnich 10 lat IKEA zainwestowała już niemal 2,5 mld euro w energię odnawialną.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA