fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Handel

Stary Browar może zmienić właściciela

Fotorzepa, Adam Burakowski Adam Burakowski
Zdaniem UOKiK przejęcie centrum handlowego przez fundusz Deutsche Banku nie ograniczy konkurencji na rynku.
Do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów 9 października trafił wniosek o wyrażenie zgody na transakcje zakupu części mienia spółki Fortis czyli właśnie centrum handlowe Stary Browar w Poznaniu przy ul. Półwiejskiej, a także związane z nią prawa.
Złożyła go niemiecka spółka RREEF Investment z grupy Deutsche Bank, wartość transakcji jest oczywiście tajemnicą. Z nieoficjalnych informacji „Rz" wynika, że w 100 proc. wynajęte centrum wręcz z kolejką najemców oczekujących na zwolnienie lokalu to bardzo atrakcyjny kąsek. – Po rozbudowie i zakończeniu sporu prawnego o zaniżone wyceny gruntów mowa może być nawet o 300 mln euro – mówi jeden z branżowych analityków.
UOKiK uznał, że transakcja nie doprowadzi do ograniczenia konkurencji, brak jest bowiem wspólnych rynków, na których działają przedsiębiorcy.
RREEF Investment zajmuje się zarządzaniem niemieckimi funduszami inwestycyjnymi. Należy do grupy kapitałowej Deutsche Bank. Fortis Nowy Stary Browar jest właścicielem działek i użytkownikiem wieczystym gruntów stanowiących CH Stary Browar. Prowadzi także działalność związaną z wynajmem powierzchni w tym centrum handlowym.
Zgodnie z przepisami, transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.
Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA