fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Handel

Rząd zmienia zdanie w sprawie sklepów. Znów będą kolejki?

Fotorzepa/ Robert Gardziński
Rząd zmienia zdanie co do limitów w sklepach. Wraca przelicznik osób na kasę w zależności od powierzchni sklepu.

Limity dotyczące osób w sklepach w strefach czerwonych zostaną uzależnione (podobnie jak wiosną) od powierzchni. Dla sklepów o powierzchni do 100 mkw. - pięć osób na kasę, dla sklepów powyżej 100 mkw. - jedna osoba na 15 mkw. - napisał na serwisie Twitter rzecznik rządu Piotr Muller.

Wczoraj premier zapowiedział wprowadzenie ograniczeń co do liczby osób mogących jednocześnie robić zakupy i pojawienie się nowego limitu do pięciu osób na kasę w sklepie.

Takie rozwiązanie obowiązywało już wiosną, ale krytykowały je sieci zwłaszcza dużych sklepów. W ich przypadku uzależnienie liczby możliwych jednocześnie wizyt tylko od kas znacząco ograniczało możliwości prowadzenia sprzedaży, ponieważ w hipermarketach czy halach typu cash&carry przy tysiącach mkw. jednocześnie może przebywać więcej osób, które są w stanie w sposób bezpieczny robić zakupy z zachowaniem dystansu i zasad bezpieczeństwa.

Wtedy o zmianę musiały apelować firmy i organizacje biznesowe, teraz rząd wprowadza zmianę przed ogłoszeniem rozporządzenia.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA