fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Handel

Ivanka Trump zamyka biznes. Skupi się na pracy w Waszyngtonie

Bloomberg
Ivanka Trump poinformowała, że zamyka swój odzieżowy biznes. Sprzedaż ubrań i butów nie szła najlepiej.

Córka prezydenta Donald Trumpa chce się teraz skupić na pracy w Waszyngtonie.

W specjalnym oświadczeniu napisała, że po "17 miesiącach spędzonych w Waszyngtonie nie wiem, czy kiedykolwiek wrócę do biznesu, ale na razie chcę skupić się na pracy w Waszyngtonie" - informuje Bloomberg.

Agencja przypomina, że ostatnio sprzedaż ubrań sygnowanych przez Ivankę Trump nie szła najlepiej, a ze współpracy z nią wycofały się takie sieci handlowe jak Hudson's Bay Co, czy Nordstrom, co wywołało gniewne tweety prezydenta Donalda Trumpa i oskarżenia o bojkot jej produktów. Sieci broniły się, że ich decyzja nie ma nic wspólnego z polityką, a wynika z kiepskich wyników sprzedaży.

Marka postanowiła więc postawić na sprzedaż internetową, ale bez większych sukcesów.

Według "The Wall Street Journal" sprzedaż internetowa marki Ivanki Trump na Amazon, Macy's, Bloomingdale's i Zappos spadła o niemal 45 proc. w ciągu ostatnich 12 miesięcy. W zeszłym roku Ivanka Trump musiała się tłumaczyć z dwuznacznych powiązań z chińskim biznesem, a media zarzucały prezydentowi, że jego rygorystyczna polityka celna omija firmę jego córki.

Pod marką "Ivanka Trump" sprzedawano buty, ubrania, torby i biżuterię. Firma, która ma siedzibę w nowojorskim Trump Tower zainicjowała w w 2014 roku kampanie "Women Who Work" - promującą przedsiębiorcze kobiety biznesu.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA