fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Handel

IKEA się zmienia. Stawia na sklepy bliżej centrum miast?

Bloomberg
Szwedzka siec meblarska IKEA zmienia plany w Polsce. Rezygnuje z jednego nowego sklepu, a drugi przenosi bliżej centrum. Koniec z jeżdżeniem za miasto po meble?

IKEA zrezygnowała z budowy nowego sklepu w Zabrzu. Otwarcie centrum planowano na przełom 2019 i 2020 roku, jednak szwedzka sieć poinformowała, że "musi zmienić projekt i przyjrzeć się sprawie na nowo."

Inni najemy centrum wokół sklepu IKEA też zostali zaskoczeni tą decyzją.

W Warszawie miał powstać kolejny duży sklep szwedzkiego giganta w centrum handlowym Fort Wola przy Połczyńskiej. Sklep miał zacząć działać już w tym roku. Niespodziewanie lokalizacje przeniesiono nieco bliżej centrum do centrum handlowego Blue City. Przeszkodą okazał się brak modernizacji docelowego centrum handlowego. IKEA została zmuszona do zmiany koncepcji, ponieważ w Blue City będzie miała dużo mniej miejsca do dyspozycji.

Przedstawiciele szwedzkiej sieci zapewniają, że nie oznacza to końca dużych sklepów poza miastami. One nadal mają być "ważnym miejscem spotkania z klientami".

Nie tylko w Polsce IKEA zdecydowała się na nową koncepcje sklepu. W Wiedniu ma powstać sklep w samym sercu miasta, przy jednej z głównych arterii stolicy Austrii Mariahilferstrasse. Nie będzie miał własnego parkingu i magazynu. Kupić w nim będzie można tylko drobne, poręczne akcesoria i meble, które da się przewieźć na przykład metrem. Resztę mebli będzie można obejrzeć i zamówić z magazynu poza granicami miasta. Sklep ma zacząć działać w 2021 roku.

Poza tym IKEA w Polsce chce mocniej inwestować s klep internetowy. Już teraz można zamawiać meble przez stronę internetową ikea.com/pl.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA