fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Handel

Amazon ma własne święto

Bloomberg
Sukces trzeciej edycji specjalnego święta zakupowego dla abonentów usługi Prime przekroczył najśmielsze oczekiwania platformy internetowej

W szczytowym momencie tylko Amerykanie składali 6 tys. zamówień na minutę. Amazon ogłosił dla posiadaczy abonamentu Prime specjalne 30 godzin okazji cenowych, co w efekcie dało najwyższe dzienne obroty w historii firmy. Akcja zaczęła się w ostatni poniedziałek o 18 według czasu z zachodniego wybrzeża USA. Jak podała firma w komunikacie „Prime Day" okazał się znacznie większym sukcesem niż Black Friday czy Cyber Monday.

Sprzedaż wzrosłą o 60 proc. w stosunku do takiej akcji z 2016 r. Specjalne zakupy mogli robić abonenci Prime z 13 krajó1), gdzie można z takiej opcji korzystać. Za 99 dolarów rocznej opłaty Amazon daje specjalne rabaty oraz co najważniejsze przyspieszoną dostawę zakupów. Hitem był sterowany głosem głośnik Echo, ze specjalnie obniżoną ceną. Jednak w poszczególnych krajach preferencje zakupowe się różniły liście bestsellerów znalazły się choćby Playstation 4s czy Soda Stream, ale również inne sprzęty Amazona jak Kindle czy Fire.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA