fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Handel

Emilewicz: Nie rozważamy zniesienia zakazu handlu w niedziele

Fotorzepa, Robert Gardziński
Dziś nie widzimy potrzeby przywrócenia handlu w niedziele, ale analizujemy na bieżąco rynek - powiedziała w piątek na konferencji prasowej wicepremier, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

Minister dodała, że poziom konsumpcji jest obecnie porównywalny z tym sprzed pandemii. Jednak organizacje zrzeszające pracodawców i przedsiębiorców są odmiennego zdania i  apelują, by z ograniczenia zrezygnować.

Zawieszenie zakazu rekomenduje też Polsce Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju.

Wicepremier Emilewicz zapewniła też, że rząd wspiera najemców w centrach handlowych i jest w kontakcie zarówno z właścicielami galerii, jak i z najemcami. Według wicepremier "skuteczne porozumienia udało się podpisać z ponad 80 proc. właścicieli powierzchni handlowych w Polsce".

Już w środę w internetowej sesji Europejskiego Kongresu Gospodarczego Jadwiga Emilewicz mówiła, że rząd i jej resort uważnie obserwuje ruch klientów w sklepach, także wielkopowierzchniowych, a także obserwuje, jak zwiększa się handel w internecie.

Ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele i święta weszła w życie 1 marca 2018 roku. Do końca 2020 roku handlować będzie można jeszcze w cztery niedziele: w ostatnią niedzielę czerwca i sierpnia, a także w dwie niedziele poprzedzające Boże Narodzenie.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA