fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Handel

Dobre wieści dla akcjonariuszy: CCC ma umowę z bankami

materiały prasowe
Dobre wieści dla akcjonariuszy CCC. Obuwnicza grupa podała właśnie, że banki właśnie podpisały umowę o utrzymaniu finansowania grupy do kwietnia 2021 r.

Zdaniem analityków, takich jak Sylwia Jaśkiewicz z Domu Maklerskiego BOŚ to dużo ważniejsza sprawa niż ogłoszone dziś rano sprawozdanie finansowe CCC za I kw. br.

- Najważniejsze dla spółki jest porozumienie w sprawie finansowania. Miała szereg problemów wcześniej i kryzys przyspieszył podjęcie ważnych decyzji w sprawie restrukturyzacji, które i tak czekały na podjęcie – napisała w odpowiedzi na nasze pytania Sylwia Jaśkiewicz.

O podpisaniu umowy z bankami CCC poinformowało po południu. Z kolei z samego rana półka założona przez Dariusza Miłka podała, że Banki BNP Paribas Bank Polska, Handlowy, Millennium, Pekao, mBank, PKO BP, Santander i Santander Factoring – jako wierzyciele – zgodzili na podpisanie z CCC i niektórymi firmami zależnymi (ale bez eobuwie.pl) umowy o szczególnych warunkach utrzymania finansowania, która będzie obowiązywać – do 30 kwietnia 2021 r.

Zakończono negocjacje warunków tej umowy i miała wejść w życie z chwilą jej podpisania przez ostatniego wierzyciela.

Każdy z banków prowadził analizy związane z udzieleniem CCC dodatkowego kredytu 250 mln zł, zabezpieczonego poręczeniem od BGK na 200 mln zł. CCC złożyło wniosek o kredyt 16 kwietnia w PKO BP, który będzie koordynatorem wierzycieli. „Łączna kwota dostępnego finansowania według stanu na dzień 31 marca 2020 r. pozostanie dostępna w okresie do 30 kwietnia 2021 r" – podało m.in. CCC.

W umowie ustalono przypadki naruszenia z winy CCC, które uprawniają banki do rozwiązania umowy. Wśród nich jest postawienie w stan wymagalności istotnego zadłużenia finansowego przed uzgodnionym terminem płatności, niespełnienie wskaźnika polegającego na utrzymywaniu salda gotówkowego na poziomie nie niższym niż 40 mln zł, niedostarczenie wierzycielowi pakietu informacyjnego.

Zapisano także, że do 5 maja br. banki potwierdzą, czy uchwały zgromadzenia obligatariuszy, które zmieniło warunki obligacji o nominale 210 mln zł są zgodne z postanowieniami umowy o utrzymaniu finansowania.

Ustalono także, że do 30 czerwca CCC powinno pozyskać nie mniej niż 300 mln zł z emisji nowych akcji. Obuwnicza grupa informowała do tej pory, że chce pozyskać z emisji 400-500 mln zł.

W sprawozdaniu kwartalnym podała, że uzyskała w ciągu pierwszych trzech miesięcy br. 965,1 mln zł przychodu, 412,8 mln zł zysku brutto na sprzedaży, 309 mln zł straty operacyjnej i 354,4 mln zł straty netto z działalności kontynuowanej.

W porównaniu z analogicznym okresem 2019 r. oznacza to odpowiednio: spadek o około 7,1 proc., 16,1 proc., pogłębienie straty operacyjnej (rok temu na minusie było 148,6 mln zł) i znaczące pogłębienie straty netto, która rok wcześniej wyniosła około 154 mln zł.

Wiele z tych liczb (z wyjątkiem straty netto) CCC pokazało wcześniej, prezentując wyniki wstępne, stąd też nie zaskakują one analityków.

W końcu marca finansowe zobowiązania krótkoterminowe CCC przekraczały 1 mld zł, a długoterminowe 0,58 mld zł. Na kontach grupa miała 0,22 mld zł, a wartość jej zapasów wynosiła 2,3 mld zł.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA