fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Handel

Biedronka coraz mocniej odczuwa zakaz handlu

materiały prasowe
Analitycy Haitong Banku spodziewają się, że firma pokaże gorsze wyniki za pierwszy kwartał

Gorsze rezultaty mają być nie tylko efektem zakazu handlu w niedzielę, ale także tegorocznej Wielkanocy, która wypada później niż przed rokiem. Stąd wyniki za pierwszy kwartał mają według Haitong Banku pokazać płaską sprzedaż w porównaniu do analogicznego okresu 2018 r.

W przypadku wskaźnika EBITDA prognozowany jest spadek o 4,5 proc., a dla zysku netto o 16 proc. Haitong Bank jednak optymistycznie ocenia perspektywy rozwojowe sieci w kolejnych miesiącach, choćby z powodu zapowiedzianych przez rząd programów społecznych, które mogą być w sumie warte nawet 40 mld zł. Biedronka ma być jednym z beneficjentów tych środków.

Wyniki za drugi kwartał mają być z kolei lepsze, ponieważ w nich zostanie ujęty efekt wzrostu sprzedaży związanej z Wielkanocą. Efekt zakazu handlu też będzie mniej zauważalny, ponieważ w porównywalnym okresie rok temu już obowiązywał choć w nieco węższym zakresie. Wtedy sklepy pracowały w dwie niedziele miesięcznie, obecnie tylko w jedną, zatem mimo wszystko będzie on odczuwalny zwłaszcza na omie like for like, czyli bez uwzględniania wyników nowych sklepów.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA