fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Handel

Aldi nagradza pracowników, Kaufland wspiera psychologiem

AFP
Do 1000 złotych premii wypłaci Aldi pracownikom za zaangażowanie w czasie pandemii. Kaufland zaostrza środki bezpieczeństwa i wspiera pracowników psychologicznie.

W trakcie zagrożenia epidemicznego jakie mamy w Polsce sieci handlowe podejmują specjalne kroki mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom i klientom. Wspierają też swoich pracowników w niełatwej sytuacji, jaką jest zamknięcie szkół i przedszkoli. O swoich działaniach poinformowały kolejne sieci – Kaufland i Aldi.

Czytaj także: Sieci handlowe w czasie koronawirusa. Biedronka i Lidl wprowadzają specjalne środki

Podobnie jak u wszystkich innych dużych sieci handlowych wprowadzane są w sklepach tych sieci środki bezpieczeństwa w postaci osłon z pleksi na kasach i zaopatrywanie pracowników w środki ochronne oraz żele dezynfekujące. Kaufland dodaje do tego, podobnie jak Biedronka, podajniki z żelem dezynfekującym dostępnym dla klientów.

Do tego Kaufland podjął specjalne kroki mające zapewnić większy komfort pracy pracownikom sklepów. W komunikacie prasowym sieć informuje o dostosowaniu grafiku do potrzeb pracowników, którzy mają dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym. Dodatkowo, w tym trudnym okresie, Kaufland uruchomił specjalną infolinię dla pracowników zapewniającą wsparcie psychologiczne.

- Mamy świadomość, że obecna sytuacja dla wielu naszych pracowników jest wielkim i pełnym stresu wyzwaniem. Jesteśmy im niezwykle wdzięczni za to, że pomimo trudnych okoliczności z pełnym zaangażowaniem wypełniają swoje obowiązki. Telefoniczna pomoc psychologa ma zapewnić im dodatkowe wsparcie – mówi Małgorzata Ławnik z Pionu Personalnego sieci Kaufland.

Aldi dla swoich pracowników ma specjalną premię w wysokości do 1000 złotych brutto. Sieć chce w ten sposób podziękować sprzedawcom za zaangażowanie w trudnym dla wszystkich okresie.

- Zdajemy sobie sprawę jak ważną rolę nasi pracownicy odgrywają w procesie wyżywienia społeczeństwa i zachowania płynności w sprzedaży najważniejszych produktów spożywczych i higienicznych w tym trudnym okresie. Właśnie dlatego podjęliśmy decyzję o przyznaniu nagród specjalnych, które są wyrazem podziękowania i szacunku dla zaangażowania w codzienną pracę i wykonywanie swoich obowiązków przez naszych pracowników - mówi Oktawian Torchała, Dyrektor Generalny, CEO ALDI Polska.

Kaufland i Aldi nie informują o tym, czy skracają godziny pracy swoich placówek. O tym, że czas pracy jednak zostanie skrócony poinformował dziś Lidl – sklepy Lidla będą zamykane o 21.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA