fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Handel

IKEA potwierdza wzrost w pandemii

IKEA
Bloomberg
W zakończonym w sierpniu roku finansowym w Polsce sieć wygenerowała sprzedaż na poziomie 4,6 mld zł, czyli 2,6 proc. wzrostu w porównaniu z 2019 r.

IKEA w sprawozdaniu potwierdza także inne informacje jakie podaliśmy jako pierwsi w Rzeczpospolitej w wywiadzie z Karin Sköld, nową prezes w IKEA Retail Polska. Firma podwoiła udział sprzedaży online do 20 proc. z 10 proc. w 2019 r., a Polska to jeden z najszybciej rosnących rynków online w IKEA
W sumie zanotowano 179 mln wizyt w sklepach IKEA i na stronie IKEA.pl.

Jednocześnie sprzedaż Grupy Ingka czyli operatora sieci IKEA w roku finansowym 2020 wyniosła na całym świecie 35,2 mld euro, w porównaniu do 36,7 mld euro rok wcześniej.

- W 2020 r. zanotowaliśmy wzrost sprzedaży do rekordowego poziomu 4,6 mld zł. To tylko kilka procent wzrostu w porównaniu z ubiegłym rokiem, ale z pewnością jest to sukces, biorąc pod uwagę okoliczności. Nie byłoby to możliwe bez wsparcia ze strony pracowników, którzy włożyli ogromny wysiłek w ten wyjątkowy rok. W bardzo krótkim czasie dostosowaliśmy się do szybkiego wzrostu zamówień zdalnych. W efekcie podwoiliśmy udział obrotów generowanych online - mówi Karin Sköld. - Pomimo pandemii COVID-19 utrzymaliśmy zatrudnienie, a pensje współpracowników nie zostały obniżone. Wyzwaniem w powrocie do nowej rzeczywistości po lockdownie jest zakaz handlu w niedzielę. W soboty nasze sklepy odwiedza duża liczba klientów. Gdyby sklepy były otwarte w niedziele, byłoby to dla klientów bezpieczniejsze i wygodniejsze – dodaje.

W minionych miesiącach Polacy spędzali w domu więcej czasu niż kiedykolwiek wcześniej. Liczba odwiedzin na stronie IKEA.pl wzrosła w tym roku o 30 proc. do rekordowego poziomu 154 milionów. Aby odpowiedzieć na potrzeby klientów w czasie pandemii, firma uruchomiła zdalne usługi planowania i sprzedaży mebli systemowych METOD i PAX, a już co dziesiąta kuchnia jest sprzedawana zdalnie. Klienci chętnie korzystają z usługi Zamów i Odbierz. W 2020 roku powstało 17 nowych Punktów Odbioru Zamówień IKEA umożliwiających klientom osobisty odbiór zamówień online, także w miastach, w których nie ma sklepów IKEA.

- Naszą wizją jest tworzenie lepszych warunków codziennego życia dla wielu ludzi. Teraz jest ona bardziej aktualna niż kiedykolwiek. Będziemy nadal koncentrować się na proponowaniu przystępnej cenowo i dostępnej oferty mebli, która jest dobra dla ludzi i planety. W 2021 roku otwieramy w Szczecinie nasz dwunasty sklep w Polsce oraz 30 kolejnych stacjonarnych lub mobilnych Punktów Odbioru Zamówień  - mówi Karin Sköld.
Firma w 2021 r. będzie obchodzić 60-lecie IKEA w Polsce.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA