fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Handel

Włosi zamykają sklepy. Premier zarządził zamknięcie wszystkich "nieistotnych firm"

AFP
Premier Włoch Giuseppe Conte zdecydował o zamknięciu w związku z epidemią wszystkich "nieistotnych" firm i zakładów, w tym także sklepów.

W związku z koronawirusem premier zdecydował, że we Włoszech zamknięte zostaną wszystkie sklepy poza sprzedającymi żywność i leki. Restauracje, które nie są w stanie zagwarantować klientom co najmniej metra odstępu także muszą zostać zamknięte.

Także wszystkie bary i zakłady fryzjerskie muszą zostać niezwłocznie zamknięte. Włosi już od jakiegoś czasu rezygnują z wyjść do restauracji i barów oraz kin. Większość włoskich miast jest pusta, ponieważ wiele firm wprowadziło pracę zdalną lub dało wolne swoim pracownikom.

Jeszcze przed decyzja premiera Conte Apple poinformowało, że niezwłocznie zamyka wszystkie swoje sklepy we Włoszech. Amerykański koncern ma w sumie 17 placówek w tym kraju. Także Starbucks, Burger King oraz projektant Giorgio Armani zdecydowali się na całkowite zamknięcie swoich lokali. Nie wiadomo jak długo pozostaną nieczynne. Włoskie władze wprowadziły „blokadę” kraju do 3 kwietnia.

Liczba ofiar koronawirusa we Włoszech wynosi 827 - wynika z najnowszych danych. W kraju potwierdzono prawie 12,5 tys. przypadków wirusa SARS-CoV-2. Włochy to największe ognisko epidemii koronawirusa w Europie.  Najwięcej przypadków koronawirusa potwierdzono w Lombardii.

W środę władze Światowej Organizacji Zdrowia ogłosiły, że COVID-19 może zostać scharakteryzowany jako pandemia. To pierwsza tego typu decyzja WHO od prawie 11 lat.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA