fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Handel

Dyrektor Amazona zarobił więcej od prezesa

Andrew Jassy, dyrektor Amazon Web Services
Flickr, JD Lasica
Andrew Jassy, dyrektor Amazon Web Services, okazał się najlepiej opłacanym pracownikiem giganta handlowego z Seattle. Zarobił nawet więcej od samego prezesa.

Okazuje się, że jeśli pracownik odznacza się wielkimi ambicjami i przynosi firmie liczne sukcesy, może zarobić nawet więcej od samego prezesa. Przykładem tego jest Andrew Jassy, dyrektor usług sieciowych w Amazonie. Jak wynika z najnowszego raportu opublikowanego przez firmę, w którym jak co roku ujawnione zostały wielkości wynagrodzeń sześciu najważniejszych kierowników Amazona, Jassy zarobił z nich w najwięcej. Za ostatni rok otrzymał on 35,4 mln dol. w udziałach oraz ok. 179 tys. dol. pensji. To więcej niż zarobił prezes i założyciel Amazona, Jeff Bezos.

Andrew Jassy kieruje działem usług sieciowych Amazona (Amazon Web Services) od jego utworzenia, które miało miejsce w 2006 r. Obecnie jest to najszybciej rozwijająca się i najbardziej zyskowna jednostka amerykańskiego koncernu. To właśnie jej inżynierowie stworzyli najpopularniejszą i najczęściej wykorzystywaną przez firmy chmurę obliczeniową, która zagarnęła 45 proc. globalnego rynku takich usług. Amazon Web Services posiada na całym świecie swoje centra danych, które dostarczają moc obliczeniową wielu dużym firmom, m. in. Netflixowi i Capital One.

W ubiegłym roku, dzięki wprowadzeniu kilku innowacyjnych produktów, takich jak usługa zmieniająca mowę w tekst pisany Amazon Polly, program rozpoznający obrazy czy narzędzia do tworzenia konwersacyjnych aplikacji, Amazon Web Services zgromadził rekordowe przychody w wysokości 12,2 mld dol.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA