fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka

Londyńska debata o technologicznych szansach polskiej gospodarki

Adobe Stock
Miasta przyszłości a także nowoczesne technologie w transporcie, medycynie i finansach będą tematem dyskusji podczas IV już edycji Poland 2.0 Summit, który odbędzie się w sobotę 24 listopada w Londynie. Wtedy też zaplanowano inaugurację unikalnego programu mentoringu- dla liderów przyszłości.

– Otwieramy drugie stulecie niepodległości Polski i chcemy włączać się w plan budowania kraju. Mamy duże poczucie obowiązku, żeby wykorzystać pozyskaną wiedzę o innowacyjnych rozwiązaniach – twierdzi Hubert Taczyński, student HEC Paris, który kieruje pracami nad przygotowaniem tegorocznej edycji Poland 2.0 Summit - jednej z największych konferencji dotyczących Polski, jakie odbywają się poza granicami kraju.

Udział w sobotnim spotkaniu, którego strategicznym partnerem jest firma Boston Consulting Group weźmie kilkuset młodych Polaków studiujących na czołowych uczelniach w Polsce, Wielkiej Brytanii, Francji i Niemczech. Będą mieli okazję posłuchać przybyłych z kraju naukowców, przedstawicieli sektora publicznego, biznesu oraz twórców topowych polskich start-upowców.

Tematem przewodnim tegorocznej konferencji są Miasta przyszłości, w tym wyzwania związane z szybkim rozwojem metropolii - ale uczestnicy Poland 2.0 Summit mają też dyskutować o technologicznej rewolucji w transporcie, medycynie i finansach.

Londyńskie spotkanie stanie się również okazją do uczczenia 100-lecia niepodległości Polski- podczas konferencji w Londynie zostanie ogłoszony unikalny program mentoringowy EmpowerPL, który organizuje Boston Consulting Group we współpracy z Federacją Polskich Stowarzyszeń Studenckich w Wielkiej Brytanii oraz organizacją APGEF zrzeszającą Polaków, studentów i absolwentów najlepszych uczelni francuskich.

Program połączy 100 liderów i 100 młodych Polaków, którzy studiują na najlepszych uczelniach Europy.– Chcemy świętować 100-lecie niepodległości patrząc w przyszłość, budując połączenia między pokoleniami i wzmacniając więzi łączące Polaków mieszkających w kraju i za granicą – twierdzi Franciszek Hutten-Czapski, szef Boston Consulting Group w Warszawie oraz polskiego hubu BCG GAMMA.

Młodzi Polacy uczestniczący w EmpowerPL będą mieli okazję do bezpośredniej współpracy z setką polskich liderów ze świata nauki, sektora publicznego oraz biznesu, którzy zostaną  ich mentorami.Wśród mentorów są prezesi banków, firm technologicznych, energetycznych, farmaceutycznych i mediowych oraz przedstawiciele administracji państwowej, w tym Jadwiga Emilewicz, minister Przedsiębiorczości i Technologii, Krzysztof Szczerski, szef Gabinetu Prezydenta RP, Piotr Naimski, pełnomocnik Rządu ds. Strategicznej Infrastruktury Energetycznej.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA