fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka

Debata prezydencka bez nokautu

Donald Trump i Joe Biden podczas debaty
AFP
Donald Trump i Joe Biden mają za sobą ostatnią debatę prezydencką. W Nashville spierali się m.in. o pandemię koronawirusa, gospodarkę, ekologię, imigrację i rasizm. Biden musiał się bronić przed zarzutami dotyczącymi podejrzanych związków biznesowych swojego syna Huntera z Chinami oraz rosyjskimi oligarchami.

- Szczepionka na koronawirusa będzie w ciągu kilku tygodni - stwierdził na początku debaty prezydent Trump. - Czy to gwarancja? - spytała go Kristen Walker, moderatorka debaty. - Nie, to nie gwarancja, ale szczepionka będzie przed końcem roku - zapewnił Trump. Wymienił spółki: Moderna, Pfizer oraz Johnson & Johnson, jako te które prowadzą w badaniach nad szczepionką.

Biden atakował natomiast Trumpa za to, jak jego administracja radzi sobie z pandemią. Ostrzegł przed "ciężką zimą". Trump odparł, że USA zbliżają się do przełomu w walce z wirusem, który "zniknie". Przypominał też, że gdy jego administracja wprowadziła zakaz lotów do Chin, Biden określił to jako ksenofobiczną decyzję.

Trump stwierdził, że jeśli wygra wybory, to rynek akcji będzie przechodził boom a w przypadku wygranej Bidena dojdzie do załamania na rynku. - Ludzie nie żyją z rynku akcji - odpowiedział Biden.

Spierano się też w kwestii płacy minimalnej. Trump stwierdził, że kwestię jej podwyżki pozostawi władzom poszczególnych stanów, a Biden opowiedział się za jej podniesieniem z 7,25 USD za godzinę do 15 USD za godzinę na terenie całego kraju.

Trump zarzucił Bidenowi, że chce zniszczyć przemysł naftowy. - Nie chce zniszczyć tej branży, tylko subsydia dla niej - odparł Biden.

Prezydent przypomniał również niedawną aferę z wyciekiem maili z prywatnego laptopa Huntera Bidena. Maile te dotyczyły interesów syna byłego wiceprezydenta z oligarchami na Ukrainie, w Rosji a także z chińskimi państwowymi instytucjami finansowymi.

- Wszystkie te okropne emaile mówiły o pieniądzach w które opływaliście, ty i twoja rodzina. I Joe, byłeś wtedy wiceprezydentem, gdy część z tego się działa. To nigdy nie powinno mieć miejsca. Myślę, że winien jesteś wyjaśnienia Amerykanom - stwierdził Trump. - Podczas swojej całej kariery nie wziąłem centa od obcych sił - zarzekał się Biden.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA