fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

GPW: dużo spółek szykuje się do IPO

Bloomberg
Najbliższy okres pod względem debiutów na warszawskiej giełdzie zapowiada się interesująco. Ponadto zarząd GPW będzie rekomendował wypłatę 2,5 zł dywidendy na akcję z zysku wypracowanego w tym roku. Notowania GPW spadają dziś o 3 proc. do 45,8 zł.

Napływ nowych inwestorów na rynek spowodował znaczący wzrost obrotów na GPW. W efekcie wyniki spółki poprawiły się. W II kwartale przychody grupy GPW wyniosły 101,1 mln zł, co oznacza wzrost o 13 proc. rok do roku. Zysk netto sięgnął 43,5 mln zł w porównaniu z 42,5 mln zł rok temu. Analitycy oczekiwali zysku netto na poziomie 45,4 mln zł.

Zarząd GPW będzie rekomendował 2,5 zł dywidendy na akcję, niezależnie od tego, czy zysk w tym roku będzie wyższy niż rok wcześniej.

- Nasza polityka zakłada stabilnie rosnącą dywidendę wraz z pojawianiem się nowych źródeł przychodów. Jej zaletą ma być właśnie to, że jest stabilna i rosnąca, co oznacza, że jest przewidywalna przy naszym bardzo nieprzewidywalnym biznesie. Dzisiaj jest akurat dobrze w naszym biznesie, ale jutro może być trochę gorzej – mówił podczas wideokonferencji prasowej Marek Dietl, prezes GPW.

Na warszawskiej giełdzie można również spodziewać się wielu debiutów w najbliższym czasie.

- Jeżeli chodzi o kwestie IPO, zgodnie z naszą orientacją najbliższy okres zapowiada się całkiem interesująco. Z jednej strony było już kilka informacji publicznych, że szykują się duże IPO ze strony Allegro czy też Huuuge Games, jest również prospekt Canal + w KNF. Przede wszystkim to co jest w pipelinie to dużo spółek z sektora gamingowego. Są to spółki, które będą debiutować głównie na NewConnect. Można powiedzieć, ze dwadzieścia kilka spółek zadeklarowało zainteresowanie debiutem na NewConnect – mówiła Izabela Olszewska, członek zarządu GPW.

Zarząd GPW liczy również na dużą aktywność w emitowaniu nowych akcji przez spółki już notowane na giełdzie, które będą potrzebowały środków na działania związane z pandemią, czy też na dalszy rozwój.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA