fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Mocne otwarcie WIG20

GPW
Fotorzepa/ Grzegorz Psujek
Indeks dużych spółek po solidnych zwyżkach w środę, w czwartek kontynuuje ruch w górę. Na otwarciu zyskuje 0,7 proc. i notowany jest na poziomie 2062 pkt.

Poranne zwyżki WI20 zapędzają spółki związane z surowcami i energetyką. Na czele JSW wraz z PGNiG, które zyskują po ponad 3 proc. Po kilkunastoprocentowej zwyżce w środę, mocne pozostaje CCC. W czołówce jest także Pekao, które zaprezentowało wyniki finansowe. Pod kreską Dino Polska oraz Mercator.

Nastroje na innych europejskich rynkach również są bardzo dobre. Niemiecki DAX z rana zyskuje o 0,37 proc., natomiast wynik WIG20 plasuje go w czołówce indeksów Starego Kontynentu.

Przypomnijmy, że sesja na Wall Street przyniosła drobny spadek Nadaq oraz utrzymanie S&P500 na poziomie odniesienia.

Na rynku walut dolar koryguje ostatnie wzrosty i kosztuje 3,799 zł. Euro wyceniane jest na 4,56 zł.

Spokojnie jest na rynku surowców. Ropa typu WTI wyceniana jest na niecałe 66 dolarów za baryłkę, z kolei złoto zbliża się do 1793 dolarów za uncję. Wydarzeniem dnia na krajowym rynku było wczoraj posiedzeń ie RPP, która nie zmieniła parametrów polityki pieniężnej. "Skromne zmiany w komunikacie sugerują, że Rada nie będzie gorączkowo reagować na skoki inflacji z przyczyn będących poza jej kontrolą. Dziś swoje zdanie wyrażą Norges Bank i Bank Anglii" - przypomina Konrad Białas, z DM TMS Brokers.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA