fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Efektowne odbicie na giełdach

Fotorzepa/ Grzegorz Psujek
Z początkiem nowego tygodnia pozytywne nastroje utrzymały się na warszawskim parkiecie.

Pierwsze minuty handlu na warszawskim parkiecie przebiegają pod znakiem kontynuacji zwyżek z końcówki minionego tygodnia. Kwadrans po starcie notowań indeks największych spółek WIG20 notowany był prawie 3 proc. na plusie.

Krajowe indeksy wspierają pozytywne nastroje na pozostałych europejskich rynkach akcji, na których inwestorzy zabrali się ochoczo do odkupywania przecenionych w trakcie poprzednich sesji akcji. Kolor zielony zdecydowanie przeważą zarówno na zachodnioeuropejskich giełdach, jak i rynkach z naszego regionu. Skala odbicia robi wrażenie, główne indeksy notują zwyżki sięgające 3-4 proc.

W ostatni weekend pojawiła się nadzieja na przełom w walce z koronawirusem w Europie, gdzie w największych państwach odnotowano spadek dziennej liczby nowych ofiar. Nie oznacza to, że niebezpieczeństwo zostało zażegnane, ale przynajmniej rynki mogą złapać trochę oddechu. Optymizmem nie napawa jednak sytuacja w Stanach Zjednoczonych, które są obecnie epicentrum choroby COVID-19 na świecie.

W Warszawie kupujący są najbardziej aktywni w segmencie największych spółek z indeksu WIG20, z których wszystkie notowane są na plusie. Biorąc pod uwagę zasięg zniżek pozytywnie wyróżniają się walory koncernów energetycznych. Na celowniku kupujących znalazły się też papiery banków i CD Projektu.

Kupujący mają też więcej do powiedzenia w segmencie małych i średnich spółek, dlatego w poniedziałkowy poranek na szerokim rynku zdecydowanie przeważa kolor zielony.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA