fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Grupa WallStreetBets wróciła i nadal gra na zwyżkę GameStop

Bloomberg
Grupa WallStreetBets wróciła na serwis społecznościowy Reddit. To na niej inwestorzy detaliczni zmawiają się przeciwko funduszom hedingowym, by „wyciskać” ich krótkie pozycje na spółkach takich jak GameStop. W środę wieczorem serwis Discord nagle wymówił serwer tej grupie redditowej, uzasadniając to pojawiającą się na niej „mową nienawiści”.

WallStreetBets początkowo wróciła w czwartek jako grupa zamknięta, dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników. Po kilku godzinach znów zaczęła jednak normalnie działać. Dzień wcześniej dołączyło do niej 800 tys. użytkowników.

Działalność drobnych inwestorów z WallStreetBets wywołała gniewne reakcje gigantów z Wall Street. Doprowadziła ona w ostatnich tygodniach do miliardów dolarów strat poniesionych przez fundusze hedgingowe. Andrew Left, załozyciel funduszu Citron (jednego z tych, które straciły na krótkich pozycjach zajętych na akcjach GameStop), nazwał inwestorów zmawiających się na Reddicie „wściekłym motłochem”.

Jen Psaki, rzeczniczka Białego Domu, stwierdziła, że administracja Bidena monitoruje sytuację na giełdzie i zwyżki cen akcji GameStop. Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) również wydała oświadczenie mówiące, że bada sytuację.

Reakcja użytkowników Reddita na komunikat SEC była brutalna. „Do debili z SEC siedzących na tym wątku: p*erdolcie się. Czemu nie zaczniecie badać czemu domy maklerskie mogą przerywać handel, tak by ich kumple z funduszów hedgingowych nie tracili pieniędzy? Bo kiedy zwykli ludzie tracą pieniądze, to jest to kompletnie ok. Zjedzcie k*tasa”.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA