fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Allegro pociągnęło w górę WIG20

materiały prasowe
Największe spółki zakończyły dzień powyżej poziomu 1800 pkt. Motorem napędowym wzrostu blue chips było Allegro. Dzięki temu WIG20 znalazł się na szczycie tabeli wzrostów wśród indeksów w Europie.

WIG20 rozpoczął sesję na minusie, jednak z godziny na godzinę byki wynosiły indeks w górę. Ostatecznie indeks największych spółek zakończył dzień na poziomie 1820 pkt., co oznacza wzrost o 1,7 proc. Wpływ na to miała przede wszystkim największa spółka z GPW. Allegro momentami drożało o blisko 10 proc., jednak ostatecznie akcje zyskały niecałe 9 proc. Spółka, po fali wyprzedaży, która trwała siedem sesji z rzędu, w końcu odbiła w czwartek, a w piątek inwestorzy jeszcze chętniej kupowali jej walory. KGHM zyskał 4,8 proc., a walory JSW zdrożały o 3,8 proc.

Na wzrosty załapały się również małe i średnie spółki. mWIG40 zyskał 0,35 proc. Liderami wzrostów w tym gronie były Asseco Poland, i Mercator Medical. Notowania tych spółek zyskały po 5,3 proc. Najgorzej radziły sobie banki. Bank Handlowy oraz mBank staniały po ponad 2 proc. 

Z kolei sWIG80 zyskał 0,7 proc. Na samym szczycie tabeli wzrostów znalazło się Ferro. Notowania spółki wzrosły o blisko 10 proc. Wpływ na to miało opublikowanie dobrych wyników za III kwartał i zarząd podtrzymał założone cele strategiczne.

Pod koniec sesji na rynku głównym GPW inwestorzy chętnie pozbywali się akcji zagranicznych spółek, takich jak Agroton i Milkiland. Wcześniej niedźwiedzie skupiły się również na KSG Agro czy Astarcie. Na ukraińskich spółkach widać schłodzenie kursu, po wzrostach, które obserwowaliśmy w ostatnich tygodniach.

Wzrosty w Warszawie były wyraźnie silniejsze niż na innych europejskich parkietach. Zieleń dominowała, jednak zwyżki w przypadku niemieckiego DAX, francuskiego CAC40 czy brytyjskiego FTSE 100 nie przekraczały 0,3 proc

Na Wall Street nastroje nie dopisywały i indeksy rozpoczęły dzień pod kreską. Spadki nie były silne, jednak kontrastowały z sytuacją na Starym Kontynencie.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA