fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Ochłodzenie nastrojów na GPW

Bloomberg
Po trzech z rzędu wzrostowych sesjach na warszawskiej giełdzie do głosu doszli sprzedający.

Pierwsze minuty handlu na warszawskim parkiecie przyniosły lekką korektę indeksów. Pół godziny po rozpoczęciu notowań WIG20 znajdował się 0,2 proc. na minusie. W pierwszych minutach środowego handlu indeksy miały jednak problem z obraniem kierunku notowań. Sesja rozpoczęła się od zwyżek, szybko jednak uaktywnili się sprzedający spychając główny indeks pod kreskę.

Słabość warszawskiego parkietu kontrastuje z kolorem zielonym obecnym na wielu pozostałych europejskich rynkach akcji, gdzie o poranku więcej do powiedzenia mają kupujący. Większość głównych indeksów na giełdach Starego Kontynentu rozpoczęła notowania na plusach, choć skala zwyżek jest mocno ograniczona.

Słabsze zachowanie krajowego rynku o poranku zawdzięczamy przede wszystkim przecenie walorów spółek reprezentujących tzw. nowa gospodarkę, czyli Allegro i CD Projekt. Korygując silne zwyżki z poprzedniej sesji. Sprzedający pojawili się też na papierach Dino i LPP. Natomiast na drugim biegunie, wśród drożejących papierów, pozytywnie wyróżniają się spółki wydobywcze oraz paliwowe. Do łask wróciły też akcje koncernów energetycznych.

Pozytywne nastroje utrzymały się na szerokim rynku akcji, gdzie w środowy poranek nieco więcej do powiedzenia mają kupujący, co przekłada się na zwyżki większości firm. 

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA