fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

GPW: Drugi dzień odreagowania?

Bloomberg
WIG20 w środowy poranek zyskuje 0,64 proc., zyskując kilkanaście punktów. Spokojnie jest również na innych europejskich giełdach.

Sprawa koronawirusa nie schodzi z czołówek mediów i odbija się na nastrojach na rynkach finansowych. W Chinach śmierć poniosło co najmniej 106 osób, a ponad 4500 zostało zarażonych. Mocne spadki nastąpiły w poniedziałek. We wtorek sytuacja się uspokoiła, a indeksy akcji nieco odbiły. Zapowiada się, że podobnie będzie wyglądała środa. Amerykański S&P500 wtorkową sesję zakończył mocnym, 1,57-proc. wzrostem. W środę rano na zielono świecą niemal wszystkie europejskie indeksy. Niemiecki DAX zyskuje 0,13 proc. Wśród krajowych dużych spółek pod kreską są jedynie CD Projekt, PGNiG, PKN Orlen i Play. O ponad 3,3 proc. drożeją akcje Santandera. Warto zauważyć, że WIG20 zbliża się już do połowy czarnej świecy z poniedziałku, co jest pierwszym naturalnym oporem. Na zielono wystartowały też indeksy małych i średnich spółek.

Z rana mamy odbicie ropy naftowej o 1,14 proc., do 54 dolarów za baryłkę surowca typu WTI. Złoty lekko się osłabia. Euro kosztuje 4,27 zł, a dolar 3,88 zł.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA