fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Padły kolejne rekordy na Wall Street

Bloomberg
Dow Jones Industrial, S&P 500 oraz Nasdaq Composite ustanowiły rekordy na początku piątkowej sesji.

S&P 500 zyskał od początku stycznia 23,5 proc., Dow Jones Industrial wzrósł o 19 proc., a Nasdaq Composite o prawie 28 proc. Przez ostatnie trzy miesiące indeksy te zyskały po 9 proc., a w ostatnich tygodniach biły rekord za rekordem. Analitycy wskazują, że mogą pójść jeszcze w górę, o ile będzie utrzymywał się optymizm w kwestii złagodzenia amerykańsko-chińskiej wojny handlowej.

Paliwem do zwyżek stały się dla nich w piątek zapewnienia Larry'ego Kudlowa, doradcy ekonomicznego prezydenta USA, o tym, że amerykańsko-chińska umowa handlowa jest już „bardzo blisko". Wsparciem okazały się też dosyć dobre dane o sprzedaży detalicznej w USA. Wzrosła ona o 0,3 proc. m./m. w październiku, gdy średnia prognoz analityków mówiła o zwyżce o 0,2 proc.

Uwzględniający dywidendy indeks S&P 500 Total Return zyskał od dołka z marca 2009 r. już 472 proc., co sprawia, że obecny rynek byka jest nie tylko najdłuższy w historii, ale też przyniósł największą stopę zwrotu. Poprzedni rekord należał do hossy z lat 1949-1956.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA