fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Euronext i SIX Group walczą o giełdę w Madrycie

Madryt
Stock Adobe
Szwajcarski operator giełdowy SIX Group ogłosił, że chce przejąć madrycką giełdę Bolsas y Mercados Espanoles (BME) za 2,8 mld euro. Zrobił to tuż po tym, jak zainteresowanie zakupem BSE wyraziła grupa Euronext.

SIX Group zaoferowała 34 euro za akcję, czyli o 34 proc. więcej niż wynosił kurs akcji BME na piątkowym zamknięciu. Akcje BME zyskiwały w poniedziałek na giełdzie w Madrycie aż 35 proc. BME oficjalnie określiła ofertę Szwajcarów jako „przyjazną” i stwierdziła, że zaoferowana przez nich cena „może rozsądnie odzwierciedlać jej wartość”. Zasygnalizowała jednak również, że może rozważyć też inne oferty.

W poniedziałek rano grupa Euronext (właściciel giełd m.in. w Paryżu i Amsterdamie) ogłosiła, że prowadzi rozmowy z zarządem BSE dotyczące przejęcia. BME określiła te negocjacje jako „wstępne”. Niedawno agencja Bloomberga donosiła, że Euronext postrzega giełdę w Madrycie oraz mediolańską Borsa Italiana jako możliwe cele do przejęć. W tym roku Euronext pokonała Nasdaq Inc. w rywalizacji o przejęcie giełdy w Oslo.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA