fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Pekao TFI z nowym wiceprezesem

Adobe Stock
Najstarsze towarzystwo funduszy inwestycyjnych w Polsce ma nowego członka zarządu.

Rada nadzorcza Pekao TFI powołała do zarządu Mateusza Kowalskiego, który będzie odpowiedzialny za Pion Sprzedaży Klientów Sektora Publicznego i Zrównoważonego Rozwoju.

Kowalski posiada doświadczenie we współpracy z klientami korporacyjnymi, spółkami zależnymi oraz zagranicznymi. Dotychczas pełnił funkcję dyrektora Pionu Sprzedaży Klientów Sektora Publicznego i Zrównoważonego Rozwoju w Pekao TFI. Pracował również w Banku Pekao S.A. w Departamencie Sektora Publicznego.

Wcześniej swoje doświadczenie zawodowe zdobywał w KGHM Polska Miedź - na stanowisku dyrektora Departamentu Zarządzania Aktywami, zaś poprzednio na stanowisku kierownika i głównego specjalisty w Wydziale Nadzoru Korporacyjnego Spółek Krajowych. Pracował również w Biurze Zarządu Agencji Rozwoju Przemysłu.

Jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego na Wydziale Prawa i Administracji, gdzie uzyskał tytuł magistra na kierunku prawo. Ukończył również studia podyplomowe „Akademia Spółek” oraz „Prawo i Ekonomia Rynku Kapitałowego” w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Obecnie w skład zarządu Pekao TFI S.A. wchodzą: Jacek Janiuk - prezes zarządu odpowiedzialny za piony: Finansowy, Operacyjny, Sprzedaży i Marketingu, Zarządzania Ryzykiem oraz Pion Zarządu, Jacek Babiński – wiceprezes odpowiedzialny za Pion Zarządzania Aktywami, Mateusz Kowalski – wiceprezes odpowiedzialny za Pion Sprzedaży Klientów Sektora Publicznego i Zrównoważonego Rozwoju.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA