fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

29-letni wiceminister Piotr Patkowski zarobił więcej niż premier

Wiceminister finansów Piotr Patkowski
materiały prasowe
Piotr Patkowski wydał oświadczenie majątkowe, z którego wynika, że jego wynagrodzenie uzyskane w kancelarii premiera sięgnęło w zeszłym roku 219 tysięcy złotych. To więcej niż zarobił sam premier Mateusz Morawiecki.

Piotr Patkowski od 16 kwietnia 2020 roku pełni funkcję wiceministra finansów i głównego rzecznika dyscypliny finansów publicznych. Wcześniej był członkiem gabinetu politycznego ówczesnego wiceprezesa i ministra rozwoju i finansów Mateusza Morawieckiego. Następnie objął rolę doradcy premiera Morawieckiego, po ustąpieniu ze stanowiska Beaty Szydło.

Czytaj także:  Szef MSZ odchodzi. "Mamy jeszcze rząd w Polsce?" 

Z opublikowanego na stronie Ministerstwa Finansów oświadczenia majątkowego Patkowskiego wynika, że ten 29-letni polityk zarobił w ubiegłym roku w kancelarii premiera 219 297,43 zł - jego miesięczna pensja wynosiła więc ponad 18,2 tys. zł. Co szczególnie zaskakujące, młody wiceminister przewyższył w tym względzie nawet swojego szefa - Mateusz Morawiecki zainkasował bowiem w tym samym czasie nieco ponad 217 tys. zł.

W oświadczeniu czytamy również, że Patkowski posiada ponad 37 tys. zł środków w walucie polskiej i papiery wartościowe w funduszu inwestycyjnym opiewające na ponad 69 tys. zł. Jest też wierzycielem umowy pożyczki z 2018 roku na kwotę 43 tys. zł. Według dokumentu, Patkowski nie zgromadził żadnych środków w walucie obcej, nie jest też właścicielem żadnej nieruchomości.

Piotr Patkowski to obecnie jeden z najmłodszych członków rządu. Ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Jest wiceprzewodniczącym Rady Polskiego Instytutu Ekonomicznego. W 2016 roku pracował w biurze prawnym ministerstwa energii, a w latach 2018-2020 był dyrektorem departamentu oceny skutków regulacji w kancelarii premiera. W 2019 jako kandydat PiS ubiegał się o mandat poselski w wyborach parlamentarnych, jednak go nie uzyskał. W styczniu 2020 roku został mianowany rządowym koordynatorem oceny skutków regulacji. Jest też uczestnikiem zespołu programowania prac rządu.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA