Aktualizacja: 03.01.2020 14:44 Publikacja: 03.01.2020 13:19
Foto: Adobe Stock
Sędzia Kamil Gołaszewski, który w sprawie państwa Dziubaków wysłał pytania prejudycjalne do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, zdecydował, że klienci i bank powinni rozliczyć się zgodnie z tzw. teorią salda. Klienci domagali się teorii dwóch kondykcji (dwóch niezależnych roszczeń) argumentując, że świadczenie pełnione było na podstawie klauzuli abuzywnej, więc jest nienależne. W tej sytuacji bank musiałby w osobnym pozwie domagać się od klienta zwrotu przez niego kwoty wypłaconego mu kredytu. Teoria salda oznacza, że dochodzi do potrącenia wzajemnych należności - klient zwróci bankowi kwotę będącą różnicą między wpłaconymi ratami a otrzymanym na początku kredytem.
26 proc. ocenia ją pozytywnie, a 28 proc. negatywnie. Tylko co piąty deklaruje, że w ostatnich trzech miesiącach...
Norweski narodowy fundusz emerytalny Statens pensjonsfond, nazywany potocznie funduszem naftowym ze względu na g...
Fundusze zdefiniowanej daty PPK w miarę swoich możliwości stabilizowały sytuację na warszawskim rynku, w czasie...
Grupa Revolut zarobiła w minionym roku 1,4 mld dolarów. Liczba klientów na świecie wzrosła o 15 mln, a w Polsce...
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Jak zagraniczny kapitał może pomóc Polsce budować drogi, porty i sieci energetyczne?
My jesteśmy gotowi na wszystkie scenariusze. Wprowadziliśmy wiele nowych modeli samochodów osobowych, w tym SUV-y, crossovery i auta sportowe. Mamy też pojazdy użytkowe dla wszystkich rodzajów działalności – mówi Attila Szabó, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas