fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Nowe wsparcie MFW dla Ukrainy

Flickr
Kijów porozumiał się z Międzynarodowym Funduszem Walutowym w sprawie nowego programu pomocowego. Ukraina dostanie 5 mld dol. Najważniejsza będzie walka z korupcją.

O osiągnięciu porozumienia i nowym programie rozszerzonego finansowania (EFF) dowiedziała się agencja Bloomberg. Nowy program ma najprawdopodobniej obowiązywać przez trzy lata, a jednym z głównym warunków finansowania będzie usunięcie korupcji z życia społecznego i gospodarczego Ukrainy. 

Czytaj także:  Ukraina: rezerwy największe od sześciu lat 

„Jednym z kluczowych elementów negocjacji, które przeprowadziliśmy z Ukrainą, było stworzenie efektywnego systemu przeciwkorupcyjnego. To nadzwyczaj ważny punkt naszej współpracy z Ukrainą. On był ważny przez ostatnie lata i pozostaje wciąż kluczowy dla bieżącej współpracy” - wyjaśnił Jerry Rice rzecznik prasowy MFW.

W grudniu 2018 r. MFE zatwierdził nową linię kredytową programu stand by dla Ukrainy na kwotę 3,9 mld dol. Czas realizacji to 14 miesięcy. Z tego 1,4 mld dol. Ukraina otrzymała od razu. Pozostała kwota ma zostać udostępniona po kontroli wykonania umowy, która jest przeprowadzana co pół roku. MFW czekał z tym na sformowanie nowego rządu. Teraz Kijów liczy, że otrzyma pieniądze do końca roku.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA