fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Trump znów uderza w szefa Fedu

AFP
Trzy banki centralne ścięły dziś stopy procentowe. Stało się to świetnym pretekstem dla prezydenta USA, by po raz kolejny uderzyć w amerykańską Rezerwę Federalną.

Eksperci nie spodziewali się aż tak dużych obniżek. Nowa Zelandia i Indie obcięły swoje stopy procentowe o 100 pkt baz., natomiast analitycy spodziewali się obniżki o zaledwie 25 pkt baz. Bank centralny Tajlandii zachował się zgodnie z oczekiwaniami i ściął stopy o 25 pkt bazowych.

Okazję do krytyki Jerome’a Powella wykorzystał Donald Trump, który twierdzi, że ostatnia obniżka stóp przez Fed była zbyt mała.

W serii tweetów Donald Trump stwierdził, że to nie Chiny są problemem dla USA, tylko Fed, który powinien się przyznać do błędu i przyznać rację Trumpowi. – Muszą obniżać stopy bardziej i szybciej, a także powstrzymać absurdalne zacieśnienie ilościowe (QT) TERAZ – napisał Trump.

Po lekkim odbiciu we wtorek, amerykańska giełda rozpoczęła środową sesję od sporych spadków. S&P 500 godzinę po starcie handlu tracił ponad 1 proc. Dow Jones zniżkował o 1,3 proc., a Nadaq o około 0,6 proc.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA