fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Wspólna oferta PayU i iwoci

www.sxc.hu
Operator płatności internetowych PayU rozpoczął współpracę z firmą pożyczkową iwoca. Owocem partnerstwa będzie nowa oferta skierowana dla osób prowadzących małe i średnie firmy.

Usługa, którą szykują dwie polskie firmy, ma ułatwić przedsiębiorcom z sektora MŚP, szczególnie tym działającym w obszarze e-handlu i e-usług, pozyskanie finansowania na dynamiczny rozwój ich firm. Będzie to pierwsze rozwiązanie tego rodzaju na europejskim rynku FinTech.

Łatwy dostęp do środków będzie możliwy dzięki temu, że finansowanie w iwoca nie wymaga ustanowienia żadnych zabezpieczeń i jest wyjątkowo elastyczne. Pożyczki sięgające nawet 150 tys. zł mogą być pobrane na okres od jednego dnia do 12 miesięcy, bez prowizji za udzielenie i kosztów wcześniejszej spłaty. Koszty są naliczane dziennie, proporcjonalnie do kwoty oraz czasu trwania zobowiązania. Z kolei dzięki współpracy iwoci z PayU pożyczkobiorcy będą mogli przez pierwszy miesiąc korzystać z środków całkowicie za darmo.

 

Na tym się nie skończy. Firma iwoca zamierza dążyć do tego, by pozyskiwanie i spłacanie finansowania było jeszcze prostsze i w tym celu, po początkowych testach, planuje przejście na jednoklikowe, automatyczne i natychmiastowe decyzje online.

- Nasze partnerstwo z iwoca ma ułatwić (przedsiębiorcom – red.) pozyskanie finansowania na rozwój, dzięki czemu nasi klienci będą szybciej rozwijać nie tylko swoje produkty czy usługi, ale i zasięg działalności – podkreśla Mario Shiliashki, Prezes i CEO PayU w regionie EMEA. - Jest to element misji naszej firmy, którą jest wykorzystywanie technologii do odblokowania dostępu do usług finansowych dla przedsiębiorców i konsumentów na świecie – dodaje.

Problemy z pozyskaniem finansowania z sektora bankowego stanowią jedną z największych blokad, które hamują rozwój małych i średnich firm. Jak wynika z danych Biura Informacji Kredytowej, aż 80 proc. mikroprzedsiębiorców w Polsce nie posiada kredytów firmowych.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA