fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Film

Power Rangers w Rosji tylko dla dorosłych

materiały prasowe
Film "Power Rangers" w Rosji będzie można obejrzeć tylko mając co najmniej 18 lat. O takim ograniczeniu zdecydował dystrybutor po żądaniach niektórych polityków, by emisji w ogóle zakazać.

Rosyjski dystrybutor WSDDPR poinformował w piątek, że film otrzyma najbardziej restrykcyjne ograniczenie wiekowe po tym, gdy parlamentarzysta Witalij Milonow powiedział, że obraz powinien w ogóle być zakazany.

Milonow porównał film do faszystowskiej ideologii. - Skoro faszyzm jest u nas zakazany, to filmy takie jak ten Deana Israelite powinny być zabronione w pierwszej kolejności - powiedział.

Znany z antygejowskich wystąpień Milonow wcześniej domagał się także zakazania emisji w Rosji "Pięknej i bestii", gdyż jego zdaniem film promuje "perwersyjne relacje seksualne".

Inny deputowany do Dumy Aleksiej Żurawlow ocenił, że film to "gejowska propaganda" i skrytykował rosyjskie ministerstwo kultury, że nie jest wystarczająco restrykcyjne wobec "Power Rangers".

- Niektórzy urzędnicy nie chcą przestrzegać praw przyjętych przez Dumę, w szczególności zakazu gejowskiej propagandy wśród małoletnich - cytuje polityka Hollywood Reporter.

Jednym z Power Rangers w filmie Deana Israelite jest żółty ranger, grany przez Becky G., który kwestionuje swoją seksualność. W USA film otrzymał ocenę PG-13, co oznacza, że niektóre fragmenty mogą być nieodpowiednie dla dzieci poniżej 13 roku życia.

Źródło: rp.pl/ Guardian
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA