fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Farmacja

Dzięki szczepionce trafił do grona najbogatszych ludzi świata

Ugur Sahin
Kuebi/wikipedia/CC BY-SA 4.0
Ugur Sahin, współzałożyciel BioNTechu znalazł się na liście 500 najbogatszych ludzi na świecie po tym, jak Wielka Brytania zatwierdziła użycie szczepionki na Covid-19, którą niemiecka firma stworzyła wraz z Pfizerem.

Akcje BioNTechu od początku roku zdrożały o 250 proc. Dzięki temu Ugur Sahin, niemiecki lekarz, onkolog i przedsiębiorca tureckiego pochodzenia znalazł się na 493. miejscu najbogatszych ludzi na świecie – wynika z danych Bloomberg Billionaires Index. Jego majątek szacowany jest na ponad 5 mld USD.

Niemiecka firma wcześniej skupiała się na walce z rakiem, ale Sahin i jego żona Ozlem Tureci - główny lekarz BioNTechu - skupili się na szczepionce przeciwko Covid-19 w styczniu po przeczytaniu niepokojącego badania na temat rozprzestrzeniania się wirusa w rodzinie, która odwiedziła Wuhan.

Biontech
Biontech
Bloomberg

Przypomnijmy, że w tym tygodniu Wielka Brytania jako pierwszy kraj dopuściła do użytku szczepionkę opracowaną przez firmy Pfizer i BioNTech. Szczepienia w brytyjskich szpitalach mają rozpocząć się już w poniedziałek.

Ugur Sahin posiada 18 proc. udziałów w BioNTech, który zadebiutował na Nasdaqu w ubiegłym roku. Wówczas spółka pozyskała od inwestorów 150 mln USD, a kapitalizacja wyniosła 3,4 mld USD. Teraz BioNTech wyceniany jest na 28,5 mld USD.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA