Reklama

Zarząd PGE liczy na szybki rozwód z węglem

Jeśli nie wydzielimy czarnych aktywów, to za półtora roku czeka nas bankructwo – ostrzega prezes największego krajowego wytwórcy energii elektrycznej.
Zarząd PGE liczy na szybki rozwód z węglem

Foto: Bloomberg

Nie czekając na ostateczny kształt strategii energetycznej państwa, Polska Grupa Energetyczna zaprezentowała program rozwoju na najbliższe dziesięciolecia. Plan na 2050 r. zakłada osiągnięcie neutralności klimatycznej i produkcję 100 proc. energii z odnawialnych źródeł. Kluczem dla powodzenia tego planu jest wydzielenie z koncernu elektrowni węglowych i przeniesienie ich do osobnej państwowej spółki. – Już przygotowujemy nasze aktywa do tego procesu. Aby się rozwijać, musimy się podzielić. Wykonanie tego do końca 2021 r. byłoby dla nas najbardziej optymalnym rozwiązaniem – twierdzi Wojciech Dąbrowski, prezes PGE. Szczegóły operacji mogą być znane jeszcze w tym roku.

Zabookuj najlepsze treści na wakacje!

Skorzystaj z promocji wakacyjnej i zyskaj dodatkowe drukowane magazyny: Nauka i Historia.

Twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i ze świata.

Promocja dotyczy subskrypcji RP.PL na rok.

Reklama
Reklama
Promowane treści
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama