fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ceny prądu pójdą w górę. Prezes URE „mięknie”

AdobeStock
Klienci firm energetycznych – gospodarstwa domowe i firmy – już mogą przygotowywać się na podwyżki i tak wysokich, jednych z najwyższych w Europie cen. Cieszą się za to akcjonariusze giełdowych firm.

Kursy akcji największych krajowych spółek energetycznych w środę po godz. 15 solidarnie wystrzeliły w górę. To reakcja na wypowiedź Macieja Bando, prezesa Urzędu Regulacji Energetyki, który w kuluarach Kongresu Energetycznego DISE we Wrocławiu odpowiadał na pytania dziennikarzy o wysokość taryfy G dla gospodarstw domowych.

– Dzisiaj trzeba też zadbać o przedsiębiorstwa, które mogą być zmuszane, by nie przynosić wniosków o podwyżki taryf, co jest absurdalne, ale są takie sygnały. Regulator równoważy interesy. Może zajść taka sytuacja, że trzeba będzie szalę przechylić w stronę przedsiębiorstw – powiedział Bando, cytowany przez PAP.

Po tej wypowiedzi notowania Energii rosły nawet o 9 proc., do 8,19 zł, Polskiej Grupy Energetycznej o 8 proc., do 9,61 zł, Tauronu także o 8 proc., do 1,81 zł, a Enei maksymalnie o 6 proc., do 8,16 zł.

Spółki energetyczne jak dotąd wstrzymywały się od deklaracji, czy zawnioskują do URE o podwyżki cen prądu dla...

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA