fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ekonomia

Gitara Jimiego Hendriksa na aukcji. To może być rekord

Koncert Hendrixa w Fillmore East w maju 1968 roku
Steve Banks/CC BY-SA 4.0
Gitara należąca do legendy rocka Jimiego Hendrixa został wystawiona na aukcji, która kończy się 8 sierpnia. Cena wywoławcza to 50 tys. dolarów, ale dom aukcyjny Kruse GWS Auctions liczy, że osiągnie ona znacznie wyższą cenę.

Japońska gitara elektryczna z początku lat 60., która nie ma nazwy ani oznaczenia gdzie została wyprodukowana, służyła Hendrixowi na samym początku jego kariery, zaraz po tym jak zwolniono go z wojska. Instrument kształtem przypomina gitarę marki Fender Stratocaster, która była ulubionym instrumentem Hendrixa.

Hendrix używał tej gitary w latach 1964-1966, grając m.in. w nowojorskich klubach oraz w lokalach w Clarksville w stanie Tennessee, gdzie mieszkał. Nie zabrał jej jednak ze sobą w 1966 roku, kiedy  przenosił się do Londynu. Zostawił ją „na przechowanie" u przyjaciela., ale już nigdy jej nie odebrał. Jimi Hendrix zmarł w 1970 roku w Londynie.

Do gitary dołączone są dwa listy potwierdzające autentyczność instrumentu: pierwszy, notarialnie potwierdzony, od wspomnianego przyjaciela Hendriksa, drugi od brata Jimiego - Leona.

Aukcja gitary już się rozpoczęła on-line. Ma potrwać do 8 sierpnia. Na sprzedaż wystawiono także inne pamiątki po Jimi Hendrixie: pasek do gitary w kwiatowy wzór, dwie kamizelki, trzy naszyjniki, kwiatowy szal, mikrofon Bolex i słuchawki Koss.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA