fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ekonomia

Enel-Med notuje stratę, rozważa ograniczenie inwestycji

Enel-Med miał 417,7 mln zł przychodów w 2019 wobec 371,7, mln zł rok do roku. Strata netto wzrosła z 0,7 mln zł do 2,4 mln zł. Spółka od drugiej połowy marca zwiększa zdalne możliwości konsultacyjne i świadczy usługi zgodnie z zawartymi umowami, ale liczy się ze spadkiem przychodów.

"Obroty grupy Enel-Med wyniosły 417, 7 mln złotych, co stanowiło wzrost o 12,4 proc. rok do roku. Tym razem motorem napędowym były usługi FFS (płatność za usługę - przyp. red.), w tym obszarze dynamika wyniosła 17 proc. Grupa rozwijała usługi FFS zarówno w obszarze przychodni specjalistycznych, stomatologii, diagnostyki obrazowej jak i usług szpitalnych.

W 2019 roku grupa konsekwentnie realizowała strategię zwiększania marżowości świadczonych usług. Ponieważ główne źródło przychodów grupy stanowią abonamenty medyczne (67 proc. udziału w przychodach), zwiększenie marżowości oznaczało intensywne renegocjacje z dotychczasowymi klientami, zwiększenie stawek w nowej sprzedaży, jak również w niektórych przypadkach konieczność zakończenia współpracy z nierentownymi klientami" - czytamy w liście prezesa Jacka Jakuba Rozwadowskiego.

Dodatkowo grupa na szeroką skalę świadczy e-wizyty. W zeszłym roku wprowadziła boty do obsługi połączeń, a z aplikacji mobilnej korzysta ponad 150 tys. pacjentów. Jednak z powodu pandemii koronawirusa zarząd obecnie rozważa ograniczanie nowych inwestycji.

W czwartek po 10 walory Enel-Medu taniały o 3,5 proc., do 11,1 zł. Kapitalizacja przekraczała 261,5 mln zł.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA